Борац без дупле круне: Зрињски одбранио трофеј у Купу БиХ

Борац није успио да освоји дуплу круну…

У реванш утакмици финала Купа БиХ, Зрињски је тријумфовао на Градском стадиону резултатом 0:1, потврдивши минималну предност из првог дуела, и тако у свом трећем финалу куп-такмичења стигао до трећег трофеја. Истовремено, Зрињски је одбранио прошлосезонски трофеј, док је Борац у свом четвртом финалу Купа БиХ уписао трећи пораз.

До побједоносног гола у вечерашњем окршају у Платоновој улици Зрињски, који ове сезоне није примио ниједан гол у бх. Купу, стигао је у 81. минуту, када је Матија Малекинушић умакао одбрани Борца, примио лопту у шеснаестерцу и савладао Марка Милошевића.

Покушавали су играчи Винка Мариновића, у највећој мјери, центаршутевима да угрозе противничку одбрану и дођу до шансе пред голом Горана Карачића, али је недостајало конкретних рјешења како би покоја лопта завршила иза његових леђа.

До краја такмичарске сезоне Борац ће одиграти још један меч, и то 26. маја (17.00) на Грбавици против Жељезничара, у посљедњем колу WWIN лиге.

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 0:1

стријелци: 0:1 Матија Малекинушић (81.), стадион: Градски, гледалаца: 6000, судија: Ирфан Пељто (Сарајево), жути картони: Давид Вуковић, Милан Макарић, Зоран Квржић (Борац), Томислав Киш, Марио Тичиновић, Матија Малекинушић, Франко Сабљић, Керим Мемија (Зрињски).

БОРАЦ: Марко Милошевић, Никола Пејовић, Макс Јурај Ћелић, Ален Јуриљ, Срђан Граховац, Себастијан Ерера Кардона, Давид Вуковић, Давид Чавић (од 71. минута Зоран Квржић), Стојан Врањеш, Јаков Благаић (од 84. минута Милан Макарић), Стефан Марчетић (од 57. минута Јово Лукић). Тренер: Винко Мариновић.

ЗРИЊСКИ: Горан Карачић, Хрвоје Баришић, Томислав Киш (од 81. минута Филип Брадарић), Нардин Мулахусејновић, Матија Малекинушић (од 90. минута Бесарт Абдурахими), Тарик Рамић, Антонио Иванчић (од 90. минута Марин Магдић), Марио Ћуже, Тони Шуњић, Керим Мемија, Марио Тичиновић (од 73. минута Јосип Ћорлука). Тренер: Жељко Петровић.