Борац без дупле круне: Сарајеву трофеј у Купу БиХ након једанаестераца

Бањалучки Борац, нажалост, није успио да освоји дуплу круну, прву у 95 година дугој историји клуба…

Црвено-плави су у финалу Купа БиХ, играном у тренинг-центру Фудбалског савеза БиХ у Зеници, поражени од Сарајева резултатом 1:4 тек након извођења једанаестераца.

Прва два извођача пенала за Борац, млади Давид Чавић и Амар Тахрић нису били прецизни, док су за Сарајево, са друге стране, погађали Хрвоје Миличевић, Крсте Велкоски и Зинедин Мустеданагић.

Тек трећи пенал Борац је претворио у гол, учинио је то Дејан Узелац, а када је на крају четврте серије Николу Лакића матирао Харис Ханџић, било је јасно да ће трофеј Купа БХ завршити у витринама Сарајева.

У првом полувремену – по једна шанса на обје стране, али без ударца у оквир гола.

Борац је запријетио преко Елвиса Механовића, реванширао му се Иван Јукић, да би на старту наставка црвено-плави затресли мрежу иза леђа Владана Ковачевића преко капитена Стојана Врањеша, али је гол морао да буде поништен јер се нападач Бањалучана, према мишљењу арбитара, налазио у офсајду, иако се на поновљеном снимку могло видјети да је “у линији” са дефанзивцима Сарајева приликом упућивања лопте.

Најбољу шансу за постизање гола Сарајево је пропустило у 68. минуту, када је Јасмин Мешановић изашао сам испред Николе Лакића, обишао га, али је потом Ђорђе Ћосић избацио лопту са гол-линије.

Борац је у финишу, преко Ђорђа Милојевића, могао да постигне погодак, али је штопер Ђорђе Милојевић лоше захватио лопту главом, па се, након свега, отишло до пенал-рулета, у којем је бордо тим, рекосмо, био присебнији и прецизнији.

БОРАЦ – САРАЈЕВО 0:0 (пеналима 1:4)

стријелци из пенала: Узелац (Борац), Миличевић, Велкоски, Мустеданагић, Ханџић (Сарајево), стадион: тренинг-центра ФС БиХ у Зеници, судија: Ирфан Пељто (Сарајево), жути картони: Ћосић (Борац), Мешановић, Оремуш (Сарајево).

БОРАЦ: Лакић, Узелац, Ћосић, Дујаковић, Војновић, Бртан (од 90+2. минута Тахрић), Субић (од 90+2. минута Босанчић), Чавић, Врањеш (од 64. минута Мораитис), Мелег (од 77. минута Милојевић), Механовић. Тренер: Марко Максимовић.

САРАЈЕВО: Ковачевић, Оремуш, Хебибовић (од 85. минута Мустеданагић), Мешановић, Велкоски, Миличевић, Јукић (од 64. минута Ханџић), Ђокановић (од 77. минута Милановић), Дуповац, Фанимо, Адукор. Тренер: Џенан Ушчуплић.