Борац 4 корака испред Коњуха пред реванш у Живиницама

Рукометаши Борца реванш меч осмине финала Купа БиХ против Коњуха, који ће бити одигран 5. децембра у Живиницама, дочекују уз 4 гола предности. Црвено-плави су вечерас у дворани Борик савладали “столаре” резултатом 33:29, а са истим ривалом ће снаге одмјерити и у суботу, у утакмици 10. кола Премијер лиге БиХ.

Након изједначеног почетка меча, изабраници Мирка Микића су на почетку 11. минута стекли предност од три гола (8:5). Исто одстојања у односу на Живиничане Борац је имао и након 30 минута игре (18:15), док је у уводним минутима наставка увећано на пет голова.

Коњух је запријетио у 54. минуту утакмице; пулени тренера Тонија Чолине заостајали су два гола за Борцем, Дејан Унчанин није реализовао седмерац (одбрана голмана гостију Аднана Бечића), те су играчи гостујуће екипе кренули у напад за -1. Исти, ипак, нису искористили, што је дало додатни импулс црвено-плавима да увећају капитал пред, реално говорећи, “вруће” гостовање у Живиницама петог децембарског дана.

Капитен Ђорђе Ћелић је у побједи Борца учествовао са 9 голова, док је други стријелац екипе био већ споменути Дејан Унчанин са 5, од чега три са седам метара. Бојан Рађеновић и Горан Даничић су постигли по 4 гола, с тим што је средњи бек клуба из Господске улице свом учинку додао и 7 асистенција. У саставу Коњуха по 8 пута су мрежу Борца тресли Мирко Марчета и Михрет Хусић, док је Нермин Смајић постигао један гол мање. Чувар мреже гостију Алмин Бојић зауставио је 15 шутева Борчевих рукометаша, од чега два седмерца.

БОРАЦ – КОЊУХ 33:29 (18:15)

дворана: Борик, гледалаца: 150, судије: Жарко Хрстић и Анте Рашић (Љубушки), седмерци: Борац 6 (3), Коњух 3 (3), искључења: Борац 10 минута, Коњух 14 минута.

БОРАЦ: Беширевић, Унчанин 5, Ђурђевић 2, Престаш, Даничић 4, Мијатовић 2, Љубишић (5 одбрана), Бубић, Суботић (6 одбрана), Њежић 2, Савић, Миљковић 2, Рађеновић 4, Ћелић 9, Шешић 2, Буљина 1. Тренер: Мирко Микић.

КОЊУХ: Бечић (1 одбрана), Сакић 1, Хусић 8, Шарић 3, Модрић, Смајић 7, Бојић (15 одбрана), Ризвић, Марчета 8, Ћасуровић, Делић, Кудић, Халибашић, Чамџић, Хусејновић 1, Јозиновић 1. Тренер: Тони Чолина.