Болан шамар на крају сезоне: Посушје – Борац 3:0

У посљедњем премијерлигашком колу за ову сезону – потоп на ”Мокром доцу”…

Црвено-плави су, неочекивано, били потпуно инфериорни у односу на Посушје, које је тријумфовали резултатом 3:0.

Нестварно је дјеловала статистика након првог полувремена – однос удараца био је 13:1 у корист домаћих, који су током првих 45 минута постигли два гола.

Повели су у 32. минуту, када се Марко Бркић поигравао пред својим голом, оклизнуо се, капитен Посушја Ландека му је украо лопту, да би Борчев везиста у жељи да је врати играо руком.

Показан му је директан црвени картон, арбитар Адмир Шеховић показао је на бијелу тачку, а стријелац са ”креча” био је Сердарушић.

Други гол Посушје је постигло десет минута касније, када је Лучић извео слободан ударац са десне стране, лопту са лијеве у средину казненог простора вратио Бешлић, а у ”срцу” шеснаестерца се најбоље сналази Павковић.

Борац је дјеловао безидејно не приказавши ништа у фази напада, а ништа се није промијенило ни у наставку, у којем су домаћи постигли још један гол.

Послије центаршута са десне стране, неометан је ударцем главом Николу Ћетковића савладао Дарио Кришто, за дебакл Борца на опроштају од ове такмичарске сезоне, коју завршава на трећем мјесту.

ПОСУШЈЕ – БОРАЦ 3:0 (2:0)

стријелци: 1:0 Сердарушић (пенал, 32.), 2:0 Павковић (42.), 3:0 Кришто (59.), стадион: ”Мокри долац”, гледалаца: 2500, судија: Адмир Шеховић (Сарајево), жути картони: Илинковић, Лучић (Посушје), црвени картон: Марко Бркић (Борац, 31. минут).

ПОСУШЈЕ: Хоркаш, Бешлић, Ландека, Леко (од 66. минута Рамовић), Кришто, Илинковић (од 59. минута Јанковић), Сердарушић, Павковић (од 66. минута Бегић), Лучић, Хорић (од 66. минута Баришић), Вукоја (од 76. минута Машић). Тренер: Тони Карачић.

БОРАЦ: Ћетковић, Цуцин, М. Бркић, Бошњак, Бегић, Јовић, Војновић, Субић, Рељић (од 73. минута Макарић), Рендић, Мораитис. Тренер: Томислав Ивковић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)