Connect with us

Рукомет

Бодови већ укњижени

Рукометашице бањалучког Борца вечерас у Живиницама (19 часова) почињу одбрану јесењих почасти, али и шампионске титуле коју су освојиле прошле сезоне. У оквиру 12. кола изабранице Радета Унчанина за ривала имаће домаћи истоимени састав, а он је убијеђен да његове играчице могу остварити пун погодак.

– Сигурно да нам је од велике важности да изборимо бодове у првој утакмици другог дијела првенства БиХ. Екипа Живиница свакако је противник којег не смијемо потцијенити. У утакмицу ћемо ући максимално озбиљно и сигуран сам да ћемо тријумфом почети други дио Премијер лиге БиХ, што не би требао да буде проблем с обзиром да на располагању имам све рукометашице. То значи да немамо проблема с повредама и грипом – рекао је кормилар Бањалучанки Раде Унчанин.

Оптимиста пред дуел 12. кола јесте и стандардна првотимка актуелног шампиона Тања Кекић.

– Идемо по побједу, припремни период искориштен је на најбољи могући начин, тако да би данас требало да уберемо и прве плодове интензивног рада и труда на минулим припремама. Не смијемо потцијенити противника, а максимално ангажовано морамо одиграти свих 60 минута. На њиховом терену и пред њиховом публиком никад нам није било лако играти, међутим, то не треба да утиче на нас. Квалитет је на нашој страни и први бодови у гостима не би требало да дођу у питање ако одиграмо онако како знамо и можемо, тако да свој начин и темпо игре морамо наметнути од првпг минута, те не дозволити јефтине голове. Одбрана мора бити на висини задатка, а нападе и контранападе морамо изводити сигурно, без празних шутева – закључила је Тања Кекић.

Она је додала да, што се ње тиче, бодови су већ сада уписани.

– Иако је ове сезоне лига таква да свако може да побиједи свакога, сматрам да ће се многи из елите помучити у намјери да нама узму бодове, било да гостујемо или да играмо пред својим навијачима. У пеољећном дијелу шампионата распоред нам је доста лакши, тако да све теже утакмице играмо на свом паркету, а мегдан с рукометашицама Живиница сигурно се не убраја у један од тежих мечева – додала је с оптимизмом Тања Кекић.

(Фокус)

Сљедеће утакмице

Зрињски

WWIN лига БиХ

27. октобар 2025.

18:00

Борац

 

Борац

Премијер лига БиХ

22. октобар 2025.

19:00

Извиђач

 

Слога

Премијер лига БиХ

25. октобар 2025.

19:00

Борац

 

Домаљевац

Премијер лига БиХ

28. октобар 2025.

19:00

Борац

 

Борац

Полуфинале Купа БиХ

25. мај 2024.

18:00

Хаџићи

More in Рукомет

Adv.
Sans Serif Fonts
Popular Fonts
Yayinlanacak
Serif Fonts
Script And Handwritten
Display Fonts
Handwriting Fonts
Typeface Fonts
Decorative Fonts
Brush Fonts
Modern Fonts
Retro Fonts
Vintage Fonts
Modern Sans Fonts
SVG Fonts
Logo Fonts
Creative Fonts
Calligraphy Fonts
Montserrat Font
Raleway Font
Coffee Morning Sans
Horizon Font
Gotham Font