“Било је основа да најавим побједу! Зашто смо били траљави? Анализираћемо…”

Након двије побједе без примљеног гола, фудбалери Борца јуче су уписали први пораз у оквиру m:tel Премијер лиге БиХ. Жељезничар је савладао наш тим на ”Грбавици” резултатом 2:1, а стријелац јединог гола за наш тим, оног за 1:1, био је Владан Даниловић у 56. минуту.

Очекивао сам да ће Жељезничар изаћи у овом саставу, са појачаном средином терена. Имали смо намјеру коју нисмо успјели да испоштујемо, а морам да кажем да сам био задовољан резултатом из првог полувремена у којем смо морали да будемо активнији. Десет минута наставка је велики проблем, не могу да вјерујем колико лоше је екипа одиграла тај период. Жељо је лако дошао до пенала и гола, успјели смо да се вратимо, потом имали нешто што смо чекали, али то нисмо искористили. Убрзо је стигла и казна, кратки пас и гол, а на то сам и упозоравао – рекао је Јагодић.

У данима након Слободе, а прије овог дербија, Јагодић је најављивао побједу. Истиче, за то је било основа.

Имамо појединце који су током припрема, а и на прве двије утакмице, показали да су квалитетна цјелина и наравно да желим да од тих момака правим побједнике. Рекао сам, идемо на три бода, али ако нас Жељезничар побиједи, честитаћу. Имали смо шест бодова из прва два кола, осам постигнутих  голова, што је био основ да на овој утакмици идемо на побједу. Зашто смо били траљави – то је за анализу.

Већ у 35. минуту из игре је због повреде морао Јово Лукић.

Можда је млад и неискусан, али за ову лигу сигурно има квалитет. Уз снагу и технику које посједује, сигурно може да игра овај ранг такмичења. Осјетио је бол у кољену, па сам морао да га замијеним јер нам врло брзо долази сљедећа утакмица – закључио је стратег ”црвено-плавих”.

Наредни меч Борац игра у недјељу на Градском стадиону против Зрињског, а почетак утакмице је у 17 часова.

(борац-спорт, фото: Фудбалски клуб Жељезничар)