Без проблема против Славије: Борац у полуфиналу Купа Републике Српске!

Фудбалери Борца су се, без већих потешкоћа, пласирали у полуфинале Купа Републике Српске, гдје ће у двомечу одмјерити снаге са Звијездом 09.

Црвено-плави су у четвртфиналном дуелу тријумфовали над Славијом у Источном Сарајеву резултатом 0:4, постигаши по два гола у оба полувремена.

Стријелци за наш тим у првом полувремену (6. и 32. минут) били су дефанзивци Саво Шушић и Ђорђе Милојевић, који су мрежу ”соколова” погађали након асистенција Николе Нинковића.

У наставку је први гол за Борац био дјело Обрена Цвијановића, у 52. минуту, послије проигравања капитена Александеа Субића, док је коначан резултат постављен 12 минута прије краја, шестим поготком Јове Лукића у овосезонском издању Купа Републике Српске.

Претходно је Борчев нападач постигао четири гола у дуелу са Скугрићем и један у недавном окршају са Сутјеском.

Датуми одигравања полуфиналних мечева су 12. април и 3. мај, док ће одигравање финала бити заказано накнадно.

У другом полуфиналном двомечу састају се Крупа и Лакташи.

СЛАВИЈА – БОРАЦ 0:4

стријелци: 0:1 Шушић (6.), 0:2 Милојевић (32.), 0:3 Цвијановић (52.), 0:4 Лукић (78.), стадион: помоћни терен СРЦ Славија, гледалаца: 100, судија: Бојан Панић (Приједор), жути картони: Благаић (Борац).

СЛАВИЈА: Сирћо, Дабић (од 73. минута Чворо), Ђерић (од 88. минута Ашкраба), Беширевић, Поповић, Арбиња, Бјелош (од 88. минута Л. Челан), Авдаловић (од 62. минута Богучанин), Мандић, Ерић, Томић (од 62. минута Асентић). Тренер: Бојан Регоје.

БОРАЦ: Павловић, Пејовић, Јуриљ (од 62. минута Татар), Цвијановић, Нинковић (од 75. минута Пишек), Предраговић (од 75. минута Попара), Субић (од 62. минута Војновић), Лукић, Благаић, Милојевић, Шушић. Тренер: Винко Мариновић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)