Аустрија понижена пред долазак у Бањалуку! Штурм протутњао Бечом – 0:3 на ”Ђенерали Арени”

Бечка Аустрија ће у лошем расположењу дочекати европски реванш против Борца!

Три дана након првог окршаја са црвено-плавима, тим са ”Ђенерали Арене” је у првом колу аустријског првенства угостио Штурм из Граца – и претрпио болан шамар, пошто је гостујућа екипа ”протутњала” Бечом и тријумфовала резултатом 0:3!

Тренер ”љубичастих” Михаел Вимер је у односу на стартних 11 против Борца извршио само двије рокаде у првом тиму, па може да се каже да је практично са најјачим снагама Аустрија ушла у овај меч, који је на крају завршила неславно.

Репрезентативац БиХ Јусуф Газибеговић је у 9. минуту ”начео” домаће, до одласка на одмор предност је удуплао пољски интернационалац Шимон Влодарчик (38. минут), а да ствари буду горе по ”Виолу”, пет минута раније игру је након грубог старта и директног црвеног картона морао да напусти Марвин Мартинс.

На старту наставка, стратег Аустрије извршио је двије промјене, али му ни то није помогло на путу да избјегне пораз. Штавише, Штурм је након 15 минута наставка постигао и трећи гол, преко Давида Афенгрубера.

Подсјетимо, реванш утакмица између Борца и Аустрије игра се у четвртак, 3. августа, од 20.30 часова на Градском стадиону, а бољи из овог двомеча ће у трећој квалификационој рунди одмјерити снаге са успјешнијим из два дуела казахстанског Ордабасија и пољске Легије.

Први меч, игран у Казахстану, завршен је резултатом 2:2.