Асистенција, изборен па реализован пенал: Закарић одвео Борац ка побједи у Бијељини!

Фудбалери Борца тријумфално су прошли кроз Бијељину!

Црвено-плави су вечерас, у 24. колу m:tel Премијер лиге БиХ, надиграли Радник резултатом 1:3, а ”меч-винер” био је Горан Закарић, који је ”одговаран” за прва два поготка бањалучког састава.

Крилни нападач Великана из Платонове асистрирао је, у 41. минуту, Алмедину Зиљкићу за водећи погодак Борца, а потом, у 59. минуту, изборио пенал који је одмах касније претворио у гол.

Био је то погодак за 1:2, али и тренутак који је креирао буру у свечаној ложи бијељинског Градског стадиона, гдје су се вербално сукобили представници управа два клуба. Морала је да интервенише и полиција, а све се, срећом, брзо смирило…

Седам минута прије Борчевог другог гола, затресла се и црвено-плава мрежа. Учинио је то Саша Новаковић ударцем главом након корнера, али је, рекли смо, врло брзо Борац вратио предност а онда, у 86. минуту, и овјерио тријумф.

Погодио је тад грчки интернационалац Панајотис Мораитис – лопту је у казнени простор са десне стране убацио Дејан Мелег, а Новаковић промијенио смјер лета лопте која је пала на ногу Грку, који није имао тежак посао да постигне први гол у црвено-плавом дресу.

Овом побједом, Борац је послије непотпуне 24. рунде на другом мјесту са 44 бода, колико има и Широко Бријег, који ће сутра играти против лидера Сарајева (49).

У наредном колу, Борчеви фудбалери ће угостити Олимпик, али ће прије тога у уторак, 6. априла, против Клиса из Бутуровић Поља играти прву утакмицу полуфинала Купа БиХ.

Меч се игра на Градском стадиону од 18 часова, уз директан пренос на ТВ Арена спорт.

РАДНИК – БОРАЦ 1:3 (0:1)

стријелци: 0:1 Зиљкић (42.), 1:1 Новаковић (52.), 1:2 Закарић (пенал, 58.), 1:3 Мораитис (86.), стадион: Градски у Бијељини, судија: Милош Гиговић (Градишка), жути картони: тренер Несторовић, Новаковић, Филиповић, Васић (Радник), Мелег, Механовић, Субић, Мораитис (Борац), црвени картон: тренер Радника Дарко Несторовић (90+1.).

РАДНИК: Козић, Филиповић, Симоновић, Новаковић, Сушић (од 79. минута Граховац), Васић, Попара, Миленковић, Гогић (од 66. минута Лазић), Карић (од 32. минута Вушуровић), Јањић. Тренер: Дарко Несторовић.

БОРАЦ: Павловић, Узелац, Ћорић, Зиљкић (од 73. минута Босанчић), Ћосић, Молс, Бртан (од 65. минута Дујаковић), Субић, Мелег (од 88. минута Георгиев), Механовић (од 73. минута Мораитис), Закарић (од 88. минута Шикањић). Тренер: Марко Максимовић.