Ален Јуриљ послије тријумфа на дебију у дресу Борца: Показали смо карактер и заједништво!

У дербију осмог премијерлигашког кола, у којем је Борац стигао до минималног тријумфа (1:0) над Зрињским, прве минуте у црвено-плавом дресу укњижио је Ален Јуриљ.

Помало изненађујуће, некадашњи крилни нападач Широког Бријега се од првог минута нашао у стартној постави, а на терену ”Млакви” је био до 81. минута, када га је замијенио Александар Субић.

Мислим да смо се нашли због пријашње кризе резултата у тешкој ситуацији, дошао је Зрињски, шампион, можда најтежи испит у овом тренутку, али мислим да смо показали карактер, заједништво и по овом јако тешком терену смо успјели да побиједимо и освојимо три јако битна бода за наставак првенства – рекао је Јуриљ, који има само ријечи хвале за пријем у новој средини.

Сви су ме у клубу одлично примили, од особља клуба, саиграча и тренера, и прошлих и нових. Свима сам захвалан и надам се да ћемо остварити клупске циљеве и направити добре резултате.

У наредном колу, Борац ће одмјерити снаге са његовим бившим премијерлигашким клубом, Широким Бријегом, за који је Јуриљ укњижио 62 наступа, постигавши осам голова.

Надам се да ћемо опет одиграти добру утакмицу и да ћемо се вратити са позитивним резултатом са ”Пецаре”. Тамо је увијек тешко играти, али вјерујем у нашу екипу и мислим да имамо квалитет да се вратимо са позитивним исходом – рекао је Јуриљ.