
ФОТО: ФК Борац
Фудбалери Борца сутра у Софији, са почетком у 19.30 часова по нашем времену, против Левског играју реванш утакмицу првог кола квалификација за Лигу шампиона. Послије 90 минута на бањалучком Градском стадиону, ни један ни други тим немају предност (1:1), а пред бугарске новинаре вечерас су изашли тренер Винко Мариновић и голман Никола Ћетковић.
– Прва утакмица завршена је неријешеним резултатом, али је меч могао да оде и у једном и у другом смјеру. И Борац и Левски имали су своје периоде игре, видјели смо двије квалитетне екипе. Анализирали смо тај меч и радили на стварима које су нам потребне за овај реванш, тако да и сутра очекујем једну заиста захтјевну утакмицу, али сам увјерен да ће екипа бити на нивоу који је потребан како бисмо се пласирали у наредни круг. Знали смо и прије извлачења парова да се ради о квалитетном ривалу, али вјерујем да уз добру игру можемо да остваримо пролаз у наредно коло. Прво полувријеме у Бањалуци смо одиграли веома добро и тај модел игре желимо да прикажемо и у Софији – ријечи су Борчевог стратега.
Ћетковић је у Бањалуци први пут бранио у једној европској утакмици Борца након скоро три године, односно послије тешке повреде у мечу са Аустријом из Беча 3. августа 2023. године.
– Толико дуго сам био одсутан да сам једва чекао да се вратим на Градски стадион. Добро сам се спремио и физички и психички, добро се осјећам и имам подршку екипе. Они вјерују у мене, ја вјерујем у њих и то је најважније – рекао је Ћетковић, додавши:
– Борац, као што само име клуба носи, увијек иде на побједу и пружа максимум, па ће тако бити и сутра. Ово је клуб са дугогодишњом традицијом и већ имамо искуство играња великих европских утакмица. Ако будемо комплетни и ако будемо играли тимски, мислим да резултат, наравно у нашу корист, неће изостати.

ФОТО: ФК Борац
Борац ће у Софији, на распродатом стадиону “Георги Аспарухов“, имати подршку неколико стотина навијача.
– Сви који прате Фудбалски клуб Борац знају колико Бањалучанима значи наш клуб и колико прате наше утакмице. То показују и дјелима, гдје год Борац да игра, они долазе. Да ли их је 5 или 105, није битно, увијек се организују да нам дају максималну подршку. Ми смо им, наравно, бескрајно захвални на томе. Једва чекамо да их видимо сутра, да чујемо њихову пјесму са трибина. Даћемо свој максимум да одиграмо што је боље могуће за град и клуб, и за њих. Сви који нису у могућности да дођу, надам се да ће навијати за нас крај малих екрана – истакао је Ћетковић.
Успјешнији тим из овог двомеча одмјериће у другој рунди снаге са бољом екипом из два окршаја бјелоруског МЛ Витебска и румунске Универзитатее из Крајове. У првом мечу, играном на неутралном терену у Мађарској, тријумфовали су Румуни (1:4).
(борац-спорт)



















