Рукометаши Борца први пут су освојили „Бањалука куп“, турнир који пету годину заредом организује бањалучки клуб. „Црвено-плави“ су у трећем колу, након жестоке борбе, савладали скопски Вардар ПРО са 27:22 (14:13) и традиционалну смотру завршили са све три побједе. Друго мјесто припало је Извиђач МИ Групи, треће Вардару, а посљедње Колубари.
Славље домаћина, послије исцрпљујућих 60 минута битке с Македонцима, која је у појединим тренуцима изгледала као да се двије екипе боре за неки европски пехар, било је огромно. Капитен Горан Малић, сви његови саиграчи и чланови стручног штаба, на челу са харизматичним Драганом Марковићем, нису скидали осмијехе с лица приликом завршне церемоније и проглашења најбоље екипе и појединаца смотре. Пехар, онај прелазни, Малићу је уручио замјеник градоначелника Бањалуке Јасмин Комић, а онај у трајно власништво, који ће попунити ионако препуну трофејну салу бањалучког великана, у руке капитена предао је члан Управног одбора „црвено-плавих“ Зоран Калинић.
(Независне)



















