Вишеструке првакиње и освајачице Купа БиХ, рукометашице бањалучког Борца, могле би се од наредне сезоне такмичити у регионалној лиги. Наиме, одлуку о Борчевом учешћу донијеће почетком јуна Скупштина ове лиге.
– Првог викенда у јуну, 5. и 6, на распореду је финални турнир овог такмичења у Подгорици. Тада ће се чланови Скупштине састати и расправљати о томе да ли ћемо се ми наредне сезоне придружити овом каравану, што је наша велика жеља – рекао је директор Борца Ранко Глигорић.
Сви су свјесни да би такмичење у регионалној лиги много значило за екипу коју предводи стручњак Раде Унчанин.
– Нама је то пријеко потребно. Дјевојке имају све мање мотива и неопходне су нам изузетно јаке утакмице како би ова екипа још више напредовала. Овако, тешко је све то, прије свега мотивисати дјевојке – ријечи су стратега Борца.
Када Борац игра, изузев Љубушког, донекле Илиџе и Катарине, питање побједника се унапријед зна, једино је енигма с коликом разликом ће тријумфовати „црвено-плаве“.
– Регионална лига је неопходна и за развој клуба уопште и надам се да ћемо на тај начин привући спонзоре вратити гледаоце у дворану. Сви са нестрпљењем очекујемо Скупштину ове лиге, а нагласио бих да су све оно добро везано за ово такмичење препознали у Министарству породице, омладине и спорта у Влади РС, те Граду Бањалука – истакао је Раде Унчанин.
Уколико се позитивно ријеши питање учешћа „осица“ у регионалној лиги, „Борик“ би од јесени могао угостити Хипо (Аустрија), Подравку, Локомотиву (Хрватска), Будућност (Црна Гора), Крим (Словенија)…
(Фокус)



















