Рукометаши Борца показали су карактер у дербију 17. кола Премијер лиге БиХ, пошто су као гости савладали Горажде са 23:28, потврдивши тако да су пребољели неочекивану елиминацију из Купа БиХ. „Црвено-плави“ су пружили једну од најбољих партија ове сезоне, потпуно контролисали игру на паркету ривала који им је у претходним сезонама био непремостива препрека на домаћем терену те заслужено уписали нова три бода којим су, практично, осигурали вицешампионску титулу.
Гости су послије пет минута водили 0:2, домаћи преокренули на 3:2, да би Бањалучани у 20. минуту дошли до 6:8. Горажде је узвратило, повело 10:9, а на одмор се отишло са неријешеним резултатом.
Пулени Драшка Будише су у наставку „додали гас“. Серијом 3:0 стекли су осјетнију предност, коју су одржавали до средине другог дијела (16:19). У финишу су „црвено-плави“ још и појачали темпо, у 56. минуту имали максималних 20:26, те већ тада осигурали нови лигашки тријумф, пети у низу.
– Смогли смо снаге да се дигнемо послије испадања из Купа. Спорт је суров, некада сте побједник, некад губитник, а ми смо успјели да се вратимо. Показали смо да вриједимо као колектив, и игром и резултатом. Сви смо дали и више од максималних могућности те више него заслужено дошли до бодова на „врућем“ паркету. Окренули смо се првенству у којем смо, практично, осигурали друго мјесто – поручио је адут Борца на десном крилу Игор Пијетловић.
ГОРАЖДЕ – БОРАЦ 23:28
дворана: “Мирсад Хурић“
гледалаца: 1.000
судије: Горан Сушић (Чапљина) и Марио Приморац (Љубушки)
седмерци: Горажде 3 (2), Борац 5 (4)
искључења: Горажде – , Борац 2 минут
ГОРАЖДЕ: Шаховић, Буква 2, Јовић, 1, Грађан, Сијерчић, Бездроб 2, Дедовић 8, Мандарић, Делић, Грчо, Фидахић, Ђанановић, Халиловић 2, Биљака 5, Грбић 2. Тренер: Нермин Ђана.
БОРАЦ: Блажевић, Пуцаревић 3, Малић 1, Гарић, Пијетловић 7, Панић 3, Халилбеговић, Дејановић, Илић 2, Микић 1, Тркуља, Међедовић 4, Јашкић 1, Карачић 4. Тренер: Драшко Будиша.
(Глас Српске)



















