Рукометаши Борца су у пољедњем мечу турнеје у Словенији изгубили од екипе Кршко резултатом 34:26, коју са клупе предводи некадашњи играч Борца Јани Чоп. Бањалучани су добро почели меч, водили са 1:4, али је домаћин убрзо изједначио на 5:5. До 15. минута играло се изједначено, да би се Словенци до полувремена одвојили – 18:14. У наставку је вицешампион Босне и Херцеговине успио да смањи на 21:22, али не задуго, пошто се Кршко опет „одлијепило“ и сигурном игром привело меч крају.
– Резултат није био у првом плану турнеје, него смо прије свега жељели да одиграмо неколико утакмица са јачим ривалима како бисмо видјели гдје смо. Припреме су биле напорне, добар дио смо одрадили без четири репрезентативца, што је довело до осцилација. Примали смо доста голова из контри и на томе морамо порадити – рекао је шеф струке Драшко Будиша, додајући да ће до краја припрема екипа имати још једну генералну провјеру.
КРШКО – БОРАЦ 34:26 (18:14)
дворана: у Кршком
гледалаца: 200
судије: Дарко Голоб и Љубомир Јанше (Кршко)
седмерци: Кршко 2 (2), Борац 6 (4)
искључења: Кршко 10, Борац 10 минута
КРШКО: Медвед (13 одбрана), Житник, Миклавчич, Цехте 3, Пфајфар, Јазбец, Млазница 7, Дрновшек, Функ 5 (1), Т. Чанжар 3, Кодриц, Плазар 6, Ф. Чанжар 8 (1), Д. Араповић 2.
Тренер: Јани Чоп.
БОРАЦ: Блажевић (5 одбрана), Дејановић (7 обрана), Срдић, Малић 2, Гарић 1, Ракоција, Пијетловић 1, Панић, Бибић, Халибеговић 1, Илић 4, Микић 6 (4), Тркуља, Међедовић, Јашкић 6, Карачић 5.
Тренер: Драшко Будиша.
(Глас Српске)



















