Рукометаши Борца били су сигурни у првој контролној утакмици у овом припремном периоду, пошто су остварили убједљив тријумф над Коњухом – 27:16 (12:9). „Црвено-плави“ су водили од почетка, а послије 12:8 у 22. минуту, до одмора нису успјели да затресу мрежу ривала. Зато су у наставку надокнадили пропуштено. Послије 15:13 у 39. минуту, Бањалучани су серијом 9:0 дошли до сигурног вођства и ријешили питање побједника. Шеф стручног штаба Драшко Будиша пружио је шансу и Бибићу и Малиновићу, док је капитен Малић одиграо свих 60 минута, а поред два гола, имао је и сјајних седам асистенција.
БОРАЦ – КОЊУХ 27:16 (12:9)
дворана: „Борик“
гледалаца: 100
судије: Саша Панџић (Бањалука) и Борис Шаторџија (Зеница)
седмерци: Борац -, Коњух 1 (-)
искључења: Борац 4 минута, Коњух 6 минута
БОРАЦ: Блажевић (9 одбрана), Дејановић (5 одбрана), Срдић, Малић 2, Гарић 2, Пуцаревић 2, Ракоција 3, Панић 4, Бибић 1, Малиновић, Илић 6, Микић 3, Тркуља 3, Међедовић, Шубара, Карачић 1.
Тренер: Драшко Будиша.
КОЊУХ: Савић (7 одбрана), Бешировић (4 одбране), Хаџиомеровић, Мемић, Аљић 2, Бећар, А. Мухић 3, Бегић 7, Мехиновић 2, Хусић, Камберовић, Зилџић 1, М. Мухић 1, Ферхатбеговић.
Тренер: Дамир Ципурковић.



















