Рукометаши бањалучког Борца нису успјели да се пласирају у треће коло Купа EHF. Иако су славили у вечерашњем реванш мечу другог кола против подгоричке Будућности резултатом 33:29, тај тријумф ипак није био довољан за коначно славље пошто су Подгоричани у првом мечу, на свом терену, забиљежили побједу од 6 голова предности (36:30).
Изабраници тренера Драшка Будише су нервозно ушли у утакмицу, што су гости из Црне Горе успјели да искористе и већ на старту утакмице поведу са +3 (1:4). Већи дио првог полувремена гости су били у предности, али је Борац, како је вријеме одмицало, успјевао да ухвати прикључак са подгоричким тимом и успио да изједначи резултат (12:12). Међутим, рукометаши Будућности су ипак успјели да прво полувријеме ријеше у своју корист. Резултат након првих 30 минута био је 16:18.
Како су отворили прво, тако су гости из Подгорице кренули и у другом полуврмену. Бољом игром, како у одбрани, тако и у нападу, дошли су до великих +5 (18:23). Међутим, Борац је тада заиграо онако како је свих 2000 гледалаца очекивало. Наиме, у наредних неколико минута „црвено-плави“ праве велику серију и долазе до +4 (28:24) десет минута прије краја. Дворана „Борик“ је тада прокључала, сви су били на ногама дајући велику подршку нашим рукометашима. У тим тренуцима чинило се да би Борац могао у потпуности сломити Подгоричане и пласирати се у треће коло Купа EHF, али тако нису мислили гостујући рукометаши који постижу три везана гола и смањују на 28:27. До краја утакмице Борац је поново дошао до +4, али времена више није било, тако да Подгоричани одлазе у наредну фазу такмичења.
Рукометаши Борца сада се окрећу обавезама у домаћем шампионату, гдје их већ у сриједу, 21. октобра, чека меч 6. кола против Горажда. Утакмица се игра у дворани „Борик“ са почетком у 18 часова.



















