Рукометаши Борца ремизирали су у претпосљедњем колу Премијер лиге Босне и Херцеговине са Босном из Сарајева (28:28). Иако су Бањалучани на одмор отишли с минималном предношћу (15:14), на крају сусрета подјела бодова, ипак, јесте најправеднији исход дерби сусрета. Првотимац Борца Александар Шкорић био је задовољан једним бодом у мечу са непораженим саставом ове сезоне.
– Утакмица је оправдала епитет дербија. Имали смо неколико прилика да меч ријешимо у своју корист, али у томе нисмо успјели, што је противник искористио и на крају изборио бод. Показали смо, ипак, да се можемо носити с екипом која је играла Лигу шампиона, и због тога смо, наравно, и више него задовољни. Други дио сезоне требало би да буде путоказ како Борац треба да игра. Мислим да смо све ближи коначном циљу, а то је сами врх бх. рукомета – рекао је најбољи стријелац овог сусрета Александар Шкорић.
БОРАЦ – БОСНА СО 28:28 (15:14)
Дворана: „Борик“, гледалаца: 800, судије: Сенад Камберовић (Живинице) и Мевлудин Шабић (Грачаница), делегат: Милан Ђурашиновић (Приједор), седмерци: Борац 3 (3), Босна СО 6 (6), искључења: Борац 12, Босна СО 12 минута, црвени картон: Божидар Надовеза (Босна СО) у 60. минуту.
БОРАЦ: Блажевић (4 одбране), Шкорић 7, Малић 1, Гарић 3, Пуцаревић 1, Пијетловић 5 (3), Павловић 3, Куленовић, Мулабдић (4 одбране), Илић 3, Микић 1, Тркуља, Врањеш 2, Карачић 2.
Тренер: Драшко Будиша.
БОСНА СО: Граховац (3 одбране), Међић 2, Ђурковић 1, Пуцељ 2, Јоновски 2, Јашкић, Надовеза 2, Рађеновић, Каписода 1, Шабановић (7 одбрана), Буљугија, Голић 8 (6), Сирћо 5, Мелић 5.
Тренер: Војислав Рађа.
(Фокус)



















