
ФОТО: МОНДО
Овог понедјељка је у Банском двору уприличена свечана академија поводом 100 година постојања Фудбалског клуба Борац.
Предсједник клупске Скупштине Стојан Малбашић је, у име клуба, примио Орден Његоша првог реда, којим је “Великана из Платонове“ одликовао предсједник Републике Српске Синиша Каран.
Признања су уручена и неколицини бивших асова који су својим наступима у црвено-плавом дресу обиљежили разне епохе. Тако су награђени Томислав Кнез, Момчило Спасојевић, Јосип Пелц, Хуснија Фазлић (постхумно), Ненад Гавриловић (постхумно), Мухамед Ибрахимбеговић, Драган Марјановић, чланови генерације која је 1988. године освојила Куп маршала Тита Дамир Шпица, Милорад Билбија, Стојан Малбашић, Божур Матејић и Амир Дургутовић, као и Владо Јагодић, Винко Мариновић, Дарко Љубојевић, Оливер Јандрић, Марко Максимовић, Борис Распудић, Срђан Граховац и Стојан Врањеш.



















