Иако је кошаркашко првенство Босне и Херцеговине одавно завршено, играчи Борац Нектара Бањалука и даље тренирају под диригентском палицом Борислава Џаковића. По завршетку 14. кола Лиге 8 екипу су напустили Филип Aдамовић, Данило Палалић и Драган Ђурановић, који су се вратили у Младост из Мркоњић Града, док су се Aмериканци Камерон Крисп и Омари Петеркин вратили у Сједињене Aмеричке Државе, те они наредне сезоне сигурно неће носити дрес „пивара“.
– Након завршетка сезоне наши млађи играчи су наставили са тренинзима, док су неки имали паузу од седам дана, али су се и они вратили у тренажни процес – изјавио је спортски директор Борац Нектара Бањалука Саша Вулета.
Тренер који је завршио сезону на клупи „пивара“ Борислав Џаковић у преговорима је око наставка сарадње са Бањалучанима и његов останак је скоро сигурна ствар.
– Иако је Џаковићу истекао уговор, он и даље води тренинге, а у току су и преговори око продужења уговора. Постоји обострана жеља за наставком сарадње и још само преостаје да се то стави на папир – додао је Вулета.
Појачања
Када су у питању појачања за наредну сезону и почетак припрема, у Борац Нектару Бањалука истичу да све зависи од финансијске ситуације, као и договора са тренером.
– Што се тиче појачања за предстојећу сезону нагласак ће бити стављен на играче са ових простора, као и играче из нашег јуниорског погона. Почетак припрема зависи од старта првенства за које још увијек не знамо када ће почети, али ми планирамо да кренемо са радом почетком августа – закључио је Вулета.
(Глас Српске)



















