Connect with us

Кошарка

Великом борбеношћу до вриједне побједе

Побједом над Бротњом из Читлука (90:76), директним конкурентом у борби за опстанак, кошаркаши бањалучког Борца коначно су прекинули низ неуспјеха у 2012. години. Каралићеви изабраници одиграли су веома добро, борбено и сасвим заслужено остварили вриједну побједу, којом су након двадесет одиграних кола стигли до девете позиције са 24 бода.

Имајући у виду да их само побједа од пет и више поена разлике оставља у борби за опстанак у елитном друштву, кошаркаши Борца су одлично започели меч у „Борику“ и повели са 9:2, а првих десет минута ријешили у своју корист резултатом 25:19. У другом периоду, поготово у другом дијелу истог, „црвено-плави“ су пружили још бољу игру и на 2:30 до одласка на одмор стигли до великих +14 (44:30), колико су имали и након двије дионице, када је на семафору писало 48:34.

Гости су запријетли нашем тиму на почетку треће дионице – серијом 2:11 предност Борчевих кошаркаша смањена је на само пет поена, на нешто мање од 7 минута до краја тог дијела игре (50:45). Међутим, Борац врло брзо узвраћа и за три минута поново долази до двоцифрене предности (59:49), а у посљедњу четвртину улази са +15 (68:53).

Посљедња четвртина представљала је рутинско чување стечене предности – Борац ниједног тренутка није дозволио Читлучанима да осјетније смање заостатак, па су наши кошаркаши сасвим заслужено славили резултатом 90:76.

Борац су до шесте побједе у шампионату предводили Максим Штурановић са 20 поена и 8 скокова и Кастратовић са 16 поена и 5 асистенција, а вриједи истаћи и одличну партију Огњена Милекића, који је постигао 13 поена, од чега три тројке. Код гостију, Милан Бречић је уписао 27 поена, док је Марио Планинић постигао 16. Најискуснији у гостујућем саставу и један од најбољих играча ове сезоне у екипи из Читлука, Домагој Пињух, меч је завршио без иједног постигнутог поена.

Побједа над Бротњом, колико год била важна (у случају истог броја бодова на крају сезоне, Борац је у предности у односу на Читлучане због бољег међусобног скора), представља само прву добијену битку у борби за опстанак у елитном рангу, а до краја Лиге 13 има их још шест. Прва од њих на програму је већ у суботу, када ће Борац гостовати у Сарајеву екипи Босне, која се након двадесет одиграних кола налази на трећем мјесту.

БОРАЦ – БРОТЊО 90:76 (25:19, 23:15, 20:19, 22:23)

БОРАЦ: Радујко, Кастратовић 16 (5 асистенција), Ивић 5, Николић 9, М. Штурановић 20 (8 скокова), Милекић 13 (4 асистенције), Блануша 15 (7 скокова), А. Штурановић 5 (5 скокова), Блаз, С. Лончар 5, П. Лончар, Дојчиновић 2.

БРОТЊО: Марковић 5, Кордић, Јосиповић 6 (8 скокова), Бубало, Барбарић, Бречић 27 (6 скокова), Леско 13, Чутура 5, Топаловић 4, Пињух, Зубац, Планинић 16.

Сљедеће утакмице

Зрињски

WWIN лига БиХ

27. октобар 2025.

18:00

Борац

 

Борац

Премијер лига БиХ

22. октобар 2025.

19:00

Извиђач

 

Слога

Премијер лига БиХ

25. октобар 2025.

19:00

Борац

 

Домаљевац

Премијер лига БиХ

28. октобар 2025.

19:00

Борац

 

Борац

Полуфинале Купа БиХ

25. мај 2024.

18:00

Хаџићи

More in Кошарка

Adv.
Sans Serif Fonts
Popular Fonts
Yayinlanacak
Serif Fonts
Script And Handwritten
Display Fonts
Handwriting Fonts
Typeface Fonts
Decorative Fonts
Brush Fonts
Modern Fonts
Retro Fonts
Vintage Fonts
Modern Sans Fonts
SVG Fonts
Logo Fonts
Creative Fonts
Calligraphy Fonts
Montserrat Font
Raleway Font
Coffee Morning Sans
Horizon Font
Gotham Font