Рукометаши Борца освојили су шесто мјесто на традиционалном турниру „Лимбуршки дани рукомета“, који се одржава у Холандији. Наши играчи данас су у мечу за пето мјесто поражени од ЗТР Запорожја, првопласираног тима украјинске Суперлиге, резултатом 32:34.
Борчеви рукометаши одиграли су данас два потпуно различита полувремена. Наиме, резултат наком првих тридесет минута није наговијештавао да би Борац m:tel могао равноправно да се бори са украјинским тимом. Украјинци су доминирали у првом дијелу, након десет минута водили са 3:8, пет минута касније било је и 4:12, а на одмор се отишло са чак 11 голова предности за тим Запорожја (12:23).
Међутим, у другом дијелу друга слика на паркету: серијом 6:0 у првих пет минута другог полувремена Борац смањује заостатак на пет голова (18:23), пет минута прије краја „црвено-плави“ долазе и до изједначења (30:30), али је ипак потпуни преокрет изостао.
Борац је тако турнир у Холандији завршио са учинком од једне побједе и три пораза. Подсјетимо, наш тим је савладао холандски Еуротек, док је прије Запорожја поражен од шпанског тима ГлобалКаха Сијудад Енкантада и естонске Полве. За наше играче сада слиједи одмор до 10. јануара, кад је планиран почетак припрема за други дио сезоне.



















