За трофеј Купа БиХ у рукомету сутра од 17 часова (директан пренос на БХТ1) бориће се Борац и Извиђач. Изабраници Јанија Чопа у првој полуфиналној утакмици савладали су екипу Коњуха резултатом 27:23, док је домаћин турнира резултатом 32:30 поразио сарајевску Босну.
Мирко Микић и Игор Рађеновић због повреда нису отпутовали у Љубушки, док су ровити Бранислав Обрадовић, Немања Безбрадица, Никола Тешић и Горан Тркуља, међутим и поред тога „црвено-плави“ су били далеко бољи ривал од Живиничана и релативно лако стигли до финалне утакмице.
Прво полувријеме завршено је резултатом 12:9, док је максималну предност, +7 (17:10), Борац стекао у 36. минуту и мирно привео утакмицу крају. Са 10 погодака истакао се Стефан Јанковић, Ратко Николић је у побједи Борца учествовао са шест голова, а Бранислав Обрадовић са 5.
БОРАЦ – КОЊУХ 27:23 (12:9)
дворана: у Љубушком, гледалаца: 400, судије: Кнезовић и Зовко, седмерци: Борац – , Коњух 3 (2), искључења: Борац 4 минута, Коњух 6 минута.
БОРАЦ: Јанковић 10, Тешић 1, Њежић 1, Хасељић, Безбрадица 4, Обрадовић 5, Ћелић, Шешић, Ћеранић, Блажевић, Тркуља, Николић 6.
КОЊУХ: Бешић, Хусић 1, Мухић, Зилџић 3, Мемић, Хаџиомеровић 2, Мишић, Кречковић 1, Омеровић, Смајић 7, Бегић 3, Туфекчић, Суљановић, Јашкић 6 (2), Шарић.
(борац-спорт)



















