Прије почетка дербија кола између кошаркаша ОКК Борац и Сутјеске, очекивала се велика борба на паркету, па чак и неизвјесна завршница јер је улог огроман. Међутим, захваљујући одличној партији Каралићевих изабраника, драма је изостала – од првог до посљедњег секунда „црвено-плави“ су доминирали паркетом и стигли до побједе од 24 поена предности (90:66).
Већ у другој четвртини домаћи кошаркаши стигли су до плуса од 16 поена (37:21), не дозволивши ривалу из Фоче да се након тога резултатски врати у меч, у којем је Драго Каралић прилику указао свим кошаркашима, од којих се само двојица (Душан Вукелић и Сергеј Пуцар) нису уписали у стријелце. Предњачили су Милан Давидовић са 20 и Пеђа Лончар са 17 поена, а „двоцифрен“ је био и Жељко Матијевић са 11 кошева. У гостујућем саставу истакао се капитен Иван Радовић са 20 поена.
Тако је ОКК Борац стигао до десетог тријумфа у шампионату, уз пет пораза и меч мање у односу на Сутјеску, која је забиљежила девет побједа и седам неуспјеха.
Наредну утакмицу кошаркаши ОКК Борац одиграће сљедеће суботе (17 часова), када ће снаге одмјерити са Козаром у заосталој утакмици 14. кола.
ОКК БОРАЦ – СУТЈЕСКА 90:66 (22:17, 22:14, 24:21, 22:14)
ОКК БОРАЦ: Драгичевић 2, Дамјановић 5, Раца 7, Вукелић, Лукић 6, Блаз 9, Матијевић 11, П. Лончар 17, Иветић 7, С. Лончар 6, Пуцар, Давидовић 20.
СУТЈЕСКА: Д. Радовић 3, И. Радовић 20, Бодирога 6, Шолаја 12, Калајџић, Капуран, Милановић, Продановић 2, С. Радовић, Ивановић 7, Деврња 11, Сладоје 5.



















