Фудбалски клуб Борац, одлуком Првостепене комисије Фудбалског савеза БиХ која је засједала данас, није добио лиценцу потребну за наступ у Премијер лиги БиХ за наредну такмичарску сезону. Поред Борца, премијерлигашку лиценцу за сезону 2016-17 нису добили ни Славија, Дрина и Вележ.
Клубови који су добили лиценцу за Премијер лигу су: Сарајево, Широки Бријег, Жељезничар, Зрињски, Рудар, Олимпик, Травник, Радник, Младост ДК, Слобода, Челик и Витез.
Такође, Борац је и међу клубовима који нису добили лиценцу потребну за учешће у европским куповима. Поред клуба из Платонове улице, евро-лиценцу нису добили Вележ, Славија, Челик, Олимпик, Рудар и Витез. Са друге стране, лиценцу за европска такмичења добили су: Сарајево, Широки Бријег, Жељезничар, Зрињски, Травник, Слобода, Радник и Младост ДК.
Клубови којима нису издате премијерлигашке и европске лиценце имају право жалбе Другостепеној комисији 8 дана од дана достављања одлука Првостепене комисије.
(борац-спорт)


















