Прву утакмицу осмине финала Купа Републике Српске данас ће у Омарској са почетком у 15 часова одиграти приједорски Рудар и бањалучки Борац, који су одмјерили снаге и прошле сриједе у првој утакмици осмине финала Купа БиХ, када је Борац славио голом Тонија Јовића. У случају да резултат данашњег окршаја након 90 минута буде неријешен, приступиће се извођењу једанаестераца.
Осталих седам утакмица осмине финала игра се у сриједу, а парови су: Младост (Доња Слатина) – Младост (Велика Обарска), Слобода (Нови Град) – Радник, Сутјеска – Дрина (Зворник), Вележ (Невесиње) – Крупа, Рудар (Угљевик) – Борац (Шамац), Јединство (Жеравица) – Младост (Гацко) и Славен – Модрича.
Трофеј у Купу Републике Српске брани бијељински Радник, који је прошле сезоне у финалу, бољим извођењем једанаестераца (5:3), савладао приједорски Рудар.
(борац-спорт)



















