Фудбалери Борца пласирали су међу 16 најбољих екипа у Купу Републике Српске пошто су у оквиру шеснаестине финала као гости савладали ОФК Брдо из Хамбарина резултатом 1:3. Два гола за наш тим постигао је Александар Малбашић, једном је мрежу домаћих затресао Федор Предраговић, док је једини гол за ОФК Брдо постигао Бркић.
Сви голови постигнути су у других 45 минута: Борац је до предности стигао у 49. минуту преко Малбашића, да би Бркић изједначио 9 минута касније. Ипак, Малбашић у 63. и Предраговић у 83. минуту побринули су се да не дође до поигравања са реномеом Борца.
Након Купа Републике Српске, Борац се поново окреће обавезама у Премијер лиги, односно утакмици седмог кола против Славије.
ОФК БРДО – БОРАЦ 1:3 (0:0)
стадион: Ведро поље, гледалаца: 300, судија: Љубиша Куваља (Србац), жути картони: Каруповић, Ибричић, Микановић (ОФK Брдо), Савић (Борац).
ОФК БРДО: Видовић (од 46. Кардумовић), Микановић, Харамбашић, Каруповић, Ђуркић, Лезић, Кукавица, Ћатић (од 46. Комосар), Пекија, Ибричић (од 64. Кадирић), Бркић.
БОРАЦ: Гајић, Си. Дујаковић, Кременовић, Рунић (од 86. Н. Дујаковић), Ђајић, Савић, Предраговић, Жижовић, Савановић (од 64. Љутић), Кастратовић (од 73. Мацановић), Малбашић.
(борац-спорт)



















