Лијепе вијести стижу из Платонове улице! Наиме, на адресу Фудбалског клуба Борац данас је стигао допис из Свјетске фудбалске федерације, у којем пише да се усваја жалба клуба из Владике Платона 6 о одузимању бодова, те да се поништава првобитна одлука FIFA након што је Борац приложио доказе о уплати дуга према бившем играчу Перици Станческом, потврдио је на данашњој конференцији за новинаре директор Борца Роберт Зрилић.
– Уложили смо огроман напор да поништимо првобитну одлуку FIFA. Захвалио бих свим запосленим у клубу, адвокатима који су нас заступали, Фудбалском савезу БиХ, те госпођи Фарини, који су нам помогли приликом прикупљања доказног материјала. FIFА је на јучерашњој сједници одлучила да се суспендује одлука о одузимању три бода Борцу и то је прослијеђено у канцеларију ФС БиХ. Према мојим сазнањима, Такмичарска комисија нашег Савеза засједаће у уторак, када би требало да нам буду враћени бодови. Борац је раније губио многе правне случајеве. Сада смо почели да их добијамо. Ова три бода су огромна. Спорови против појединих играча, који су неосновано тужили Борац, су добијени на Другостепеној комисији. Настојимо да ријешимо многе проблеме које висе над главом клуба. Ангажовали смо једну адвокатску агенцију из Берлина, која нам помаже да наплатимо надокнаде за иностране трансфере наших бивших играча… Много пропуста је било уназад неколико година, јер у клубу није рађено како треба. Ми смо за веома кратак период отплатили двије трећине дугова према бившим играчима, тренерима и упосленицима и настојаћемо да ускоро измиримо и преостала дуговања – рекао је Зрилић.



















