Рукометаши Борца освојили су титулу првака БиХ! Великан из Господске улице титулу је осигурао два кола прије краја Лиге за првака; „црвено-плави“ су у осмом колу савладали сада већ бившег првака, Слогу из Добоја, резултатом 28:22 и тако пред посљедњих 120 првенствених минута стекли недостижних осам бодова предности у односу на Добојлије. Освајањем титуле Борчеви рукометаши стигли су до дупле круне јер су претходно крајем априла освојили Куп БиХ.
Након игре „гол за гол“, Борац је у 13. минуту стигао до +2 (7:5), а у неколико наврата имали су наши рукометаши и предност од три гола, што је уједно било и највеће вођство у том дијелу игре. Одлично одигран период од 31. до 41. минута омогућио је Борцу да рутински приведе меч крају: у тих десет минута Борац је постигао пет, а није примио ниједан гол, стекао осам голова „вишка“ (19:11), те су од тог тренутка играчи Јовице Цветковића само чекали да истекне посљедњи минут како би почели са шампионским слављем, заједно са присутном публиком у бањалучком храму спорта.
У посљедња два кола Борац прво у суботу гостује Челику, а потом у посљедњем колу у сриједу дочекује Коњух.



















