Спортска Бањалука остала је без још једне легенде… У 58. години живота, након тешке болести, у Бањалуци је преминуо легендарни голман Великана из Платонове Слободан Каралић, којег ће сви навијачи памтити као једног од најбољих чувара мреже које је наш Борац икад имао.
Прије неколико мјесеци Каралићу, који је у мају стајао на голу ветерана Борца у мечу против ветерана Црвене звезде, дијагностикован је рак желудца и дебелог цријева. Једно вријеме Каралић је провео на лијечењу у Београду, али је болест, нажалост, била јача…
Слободан Каралић рођен је 14. маја 1956. године у Бањалуци, а са својим Борцем је 1988. пригрлио трофеј намијењен побједнику Купа СФРЈ. Свима ће вјечно остати у сјећању хладнокрвност са којом је Слобо одбранио пенал за изједначење Драгану Стојковићу-Пиксију у финалу против Црвене звезде. Стојковић је десет минута прије краја „паненком“ покушао да превари Каралића, који је искусно остао на гол-црти, ухватио „живу лопту“ и побједосносно је испуцао у поље.
Портал borac-sport.com изражава искрено саучешће породици Каралић.
(борац-спорт)



















