Великан из Платонове данас (16 часова, директан пренос на БХТ1), у дербију седмог кола Премијер лиге, гостује у Врапчићима екипи Вележа. „Црвено-плави“ су једина непоражена екипа у шампионату и уколико би тако остало и након Мостара, задржали би лидерску позицију на табели, коју су држали након првих шест кола.
Да би задржали прво мјесто и након седме премијерлигашке рунде, изабраницима Драгана Јовића довољно је да освоје и један бод, међутим, када се узму у обзир резултати које су поједини Борчеви ривали из врха табеле остварили у овом колу, не треба бјежати ни од покушаја да се у Бањалуку донесе цијели плијен. Наиме, Сарајево је киксало на „Кошеву“ одигравши само 0:0 са Младости из Велике Обарске, док је још један дебитант у елитном рангу, Витез, на „домаћем“ терену у Зеници изненадио Широки Бријег (2:1). Свакако, не треба заборавити ни ново посртање актуелног шампиона, Жељезничара, који је на „Грбавици“ ремизирао са Славијом (0:0) и тако низ без побједе у лиги продужио на четири утакмице.
Дакле, уколико би Борац данас прекинуо неугодну традицију и по први пут стигао до „тројке“ у Мостару, стекао би три бода предности испред мостарског Зрињског и и тако направио сјајну увертиру пред велики дерби са „племићима“ сљедеће суботе, али и направио значајнију разлику у односу на Жељезничар, Широки Бријег…
(борац-спорт)



















