Дан-два славили смо побједу нашег Борца над сарајевским Жељезничаром и тако бар на кратко заборавили на све проблеме који притишћу Великана из Платонове. Данас смо се вратили у сурову реалност – данас је у Трофејној сали на Градском стадиону одржана Извјештајна скупштина клуба, након које можемо само да установимо да се агонија у Борцу наставља и питање је када ће се уопште завршити…
Тачно четири часа трајало је засједање клупске Скупштине, која је данас такође поднијела оставку, након што је то раније учинио директорски двојац Радмило Шиповац – Дарко Љубојевић, те комплетан Управни одбор на челу са Љубомиром Ћубићем. Такође, формирана је и Радна група која има задатак да обави све неопходне припреме за одржавање Изборне скупштине, која је планирана за 28. март. На челу тог тијела налази се Драган Веселиновић (предсједник), чланови су Бошко Верчевић и Радмило Шиповац, док је приједлог градоначелника Бањалуке Слободана Гаврановића за новог мандатара Слободан Радуљ.
Након бурне расправе присутних делегата, данас су усвојене измјене клупског Статута, које подразумијевају да Скупштина клуба убудуће броји 35 чланова: пет мјеста заузели би представници навијача, фудбалера, ветерана, родитеља омладинца и лице из клуба који не би имали задатак да обезбјеђују новац за функционисање клуба, док би преосталих 30 чланова било обавезно да обезбиједи по 30 000 КМ годишње, што неодољиво подсјећа на повратак на структуру фамозног СФП Борац!
Ипак, конкретних приједлога и закључака за рјешавање горућих питања данас није било. И даље је непознато када ће фудбалерима бити исплаћења заостала потраживања, а томе додајмо и да је у име играча на сједници присуствовао капитен Драшко Жарић, који, видно незадовољан исходом, није желио да коментарише данашња дешавања на скупштини.
На крају, додајмо и да је сама организација Извјештајне скупштине имала мањкавости. Наиме, кворум је једва обезбијеђен, поједини чланови Скупштине су тек данас добили потребан материјал за сједницу, а на самом почетку поједини су уложили жалбу због присуства Велимира Стојнића. Наиме, према клупском Статуту, на сједници мора да буде присутан и шеф струке, што у овом случају значи да је своје мјесто у Трофејној сали данас требало да заузме Слободан Старчевић, али се упркос томе на скупштини појавио тренутни тренер Рудар Приједора.



















