Европска фудбалска федерација одредила је главног судију прве утакмице првог преткола Лиге Европе између бањалучког Борца и никшићког Челика, која се игра сљедећег четвртка на Градском стадиону у Бањалуци (почетак у 21:05 часова). Наиме, за главног арбитра овог меча UEFA је именовала 26-годишњег Холанђанина Сердара Гецибијика.
Гецибијик је рођен 29. октобра 1985. године у холандском граду Харлем, кратко вријеме је био голман у два локална нижелигаша, да би се убрзо потом окренуо судијској каријери. 2. маја 2010. године дебитовао је у највишем рангу холандског фудбала и то на утакмици између Хераклеса и Ден Хага, а треба истаћи да је на том мечу Гецибијик показао црвени картон тадашњем играчу Ден Хага Кариму Солтанију. Првог јануара ове године Гецибијик је постао најмлађи холандски судија на листи Свјетске фудбалске федерације и данас важи за једног од најбољих арбитара у овој земљи.



















