Попут рукометаша, ни фудбалери Борца данас не смију да киксају. Божичићеви играчи су у прошлом колу изненађујуће поражени на Градском стадиону од Звијезде из Градачца (1:2), али је, срећом, тај неуспјех прошао некажњено јер ни најближи пратиоци на табели, сарајевски Олимпик и мостарски Зрињски, нису успјели да дођу до бодова у 24. колу, па су тако „црвено-плави“ и даље на четвртој позицији, која води у прво претколо Лиге Европе.
Данас, како већ рекосмо, кикса не смије да буде, „просипање“ бодова на домаћем терену строго је забрањено до краја сезоне! Борац ће до краја Премијер лиге у Платоновој улици одиграти још три утакмице: прва од њих игра се већ вечерас, кад у Бањалуку стиже зенички Челик, који је у прошлом колу такође неочекивано поражен у Зеници од Леотара (2:3), али исто тако, екипа која још увијек није обезбиједила опстанак у Премијер лиги. Гостовање у Бањалуци играчи Влатка Главаша виде као прилику за поправни за пораз од Требињаца, међутим, опет понављамо, циљ Борчевих играча је Европа – до ње се може доћи само побједом у вечерашњој утакмици, сваки други исход удаљава Борац од циља!
(борац-спорт)



















