Фудбалери бањалучког Борца имали су активан резултат у Хаифи након 70 минута игре, на семафору је стајало 1:1, а онда фуриозна игра Макабија. Изабраници Елише Левија од 71. до 80. минута постигли су четири гола и уписали велику побједу пред реванш сљедеће сриједе на Градском стадиону.
Након почетног притиска домаћих, прву прилику Борца на мечу у гол је претворио Борис Распудић након сјајне асистенције Граховца. Вођство бањалучког клуба натјерало је домаћег тренера да 15 минута касније изврши прву измјену на мечу, па је умјесто понајбољег играча, Густава Боколија, на терен послао Владимира Двалишвилија.
У судијској надокнади првог дијела израелски шампион је стигао до изједначења. Изведен је корнер, а након што је дошао до лопте, гол је постигао Амаш.
Играо је Борац врло добро и у првих 25 минута другог дијела, а онда потоп: четири гола за десет минута Макабија… Прво је за 2:1 погодио Амаша, минут касније за 3:1 Јамболски, потом је поново био прецизан Амаша, да би десет минута прије краја Голаса по пети пут погодио Авдукићеву мрежу, чиме је постављен и коначан резултат, који, мора се признати, не осликава реално стање на терену.
Реванш утакмица игра се за седам дана на Градском стадиону у Бањалуци.
БОРАЦ: Авдукић, Распудић, Марковић (од 69. Петрић), Стакић, Жарић, Ковачевић, Граховац (од 64. Сакан), Крунић, Микић, Ступар, Стајић (од 79. Видаковић). Тренер: Звездан Цветковић.
(борац-спорт)



















