Connect with us

Фудбал

Фудбалери Борца нападнути у Мостару

Пораз и лоша игра Борца у Врапчићима у судару сa Вележом (2:0) остали су потпуно у сјени срамних дешавања у самом финишу утакмице, када су навијачи „рођених“, али и поједини чланови управе, вршили прави терор на службене представнике Борца и поједине играче. Најдебљи крај извукао је директор Дамир Шпица, чији је једини гријех био што је покушао да заштити Николу Коларова од масе која се отргла контроли.

– Мислили смо да имамо пријатеље у Мостару, али смо се грдно преварили. Борац за 90 минута игре није направио ниједан грубљи прекршај, а спасавали смо главу како смо знали и умјели. Да смо којим случајем извукли бод или побиједили, не би се вратили живи из Мостара. О физичком нападу нећу ни да говорим, али псовке и увреде које су изнешене на наш рачун за сваку су осуду. Вележ је, као и сваки други клуб, из Бањалуке отишао без иједне погрдне ријечи, угошћен као највећи спортски пријатељ и тако ће и даље бити без обзира на овај инцидент. Ово неће и не смије пореметити добре односе два клуба, али се у Вележу морају оградити од појединаца који својим вандалским понашањем каљају образ великог клуба – истакао је Дамир Шпица.

Да трагедија буде већа покретач инцидента у Врапчићима био је званични представник Вележа Самир Чамаловић, познатији под надимком Пика, уз то је и члан Извршног одбора ФСБиХ.

– Вележ је по ко зна који пут показао да нема услова за одигравање првенствених утакмица. Трибина која је надограђена изнад свлачионица, а гдје се пуштају навијачи, темпирана је бомба за службена лица и гостујуће екипе. Нема заштитину ограду, а када се томе још дода да агенција за обезбјеђење не ради свој посао какао треба, онда је то за сваку осуду – каже Новак Дамјановић, предсједник Комисије за безбједност у ФСБиХ, који је и сам присуствовао утакмици у Мостару.

– Морамо јавно прозвати Комисију за лиценцирање стадиона на основу којих разлога су дали дозволу Вележу за одигравање утакмица. С позиције коју обављам позивам све комисије у ФСБиХ да својим ауторитетом стану у крај махинацијама и натјерају Мостарце да направе услове јер се ради о клубу великог имена и традиције. Нападнута су службена лица Борца, директор, безбједњак, као и поједини играчи од навијача који су прешли ту замишљену ограду, вршећи прави терор над гостима. Надам се да инцидент неће утицати на односе пријатељских клубова, који би требало да се издигну изнад самовоље појединаца – додао је Новак Дамјановић.

Пузигаћа пљунут у лице

Како је играти у Врапчићима најбоље осликавају ријечи дефанзиваца Борца Бојана Пузигаће.

– Када сам желио вратити лопту у игру пришао ми је један човјек обучен у Вележову униформу и без икаквог разлога пљунуо ме у лице. Остао сам затечен јер сам тражио лопту да што брже изведем аут. Касније сам сазнао да се ради о економу домаће екипе – с невјерицом прича Пузигаћа.

Зашто тако, Бакићу

Иако је у игри провео само два минута, Жарку Бакићу, иначе Бањалучанину и некадашњем играчу БСК-а, било је довољно да направи инцидент на терену. Без икаквог разлога у 81. минуту ударио је главом Николу Коларова, а до тада одлични судија Владимир Доминковић направио је једину грешку када је показао црвени картон обојици играча. Врхунац цинизма Бакић је показао на крају меча, када се обратио Коларову:

– Извини, брате, ја сам крив за све, нисам имао намјеру.

Коларов се горко насмијао и даље не схватајући зашто је њему показан пут у свлачионицу, из чега се касније изродио велики инцидент.

(Фокус)

Сљедеће утакмице

Зрињски

WWIN лига БиХ

27. октобар 2025.

18:00

Борац

 

Борац

Премијер лига БиХ

22. октобар 2025.

19:00

Извиђач

 

Слога

Премијер лига БиХ

25. октобар 2025.

19:00

Борац

 

Домаљевац

Премијер лига БиХ

28. октобар 2025.

19:00

Борац

 

Борац

Полуфинале Купа БиХ

25. мај 2024.

18:00

Хаџићи

More in Фудбал

Adv.
Sans Serif Fonts
Popular Fonts
Yayinlanacak
Serif Fonts
Script And Handwritten
Display Fonts
Handwriting Fonts
Typeface Fonts
Decorative Fonts
Brush Fonts
Modern Fonts
Retro Fonts
Vintage Fonts
Modern Sans Fonts
SVG Fonts
Logo Fonts
Creative Fonts
Calligraphy Fonts
Montserrat Font
Raleway Font
Coffee Morning Sans
Horizon Font
Gotham Font