Квржић пресудио Жељезничару: Борац у тријумфалном расположењу иде на Кипар!

Жељезничар је пао у Платоновој улици!

У дербију 10. кола WWIN лиге БиХ, Борац је тријумфовао над тимом са Грбавице резултатом 1:0 и поново се бодовно изједнчио на врху табеле са Зрињским, који против Игмана тек треба да одигра меч овог кола.

Одлука о коначном исходу у овом дуелу на крају је донесена у 36. минуту. Бобан Николов је извео корнер са десне стране, Хусо Карјашевић је отклонио опасност захвативши лопту главом која је стигла до Себастијана Ерере. Колумбијац у Борчевим редовима је на лијевој страни преварио Филипа Дангубића и центрирао на супротну стативу гдје је Зоран Квржић побјегао одбрани гостију и погодио за 1:0.

Стајао је тај резултат на семафору и по завршетку меча, након којег Борац има 22 бода и послије којег је направио одличан увод у друго коло Конференцијске лиге.

У четвртак (24. октобар), од 18.45 по нашем времену, црвено-плави ће у Никозији одмјерити снаге са АПОЕЛ-ом.

Дрес за 250 наступа

Пред почетак меча са Сарајлијама уприличена је и мала свечаност. С обзиром на то да је Стојан Врањеш у недавном мечу са Вележом уписао 250. наступ у дресу Борца, спортски директор Оливер Јандрић му је уручио урамљени дрес са тим бројем.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 1:0

стријелци: 1:0 Квржић (36.), стадион: Градски, гледалаца: 4000, судија: Матео Муса (Читлук), жути картони: Николо, Ерера Кардона (Борац), Дангубић, тренер Ћорић, Марковић, Хирош, физиотерапеут Зеба, Одинака (Жељезничар).

БОРАЦ: Филип Манојловић, Барт Мајерс, Бобан Николов (од 69. минута Алекс Пихлер), Никола Срећковић (од 69. минута Давид Чавић), Себастијан Ерера Кардона, Зоран Квржић (од 86. минута Марко Вукчевић), Стојан Врањеш (од 56. минута Ђорђе Деспотовић), Јурих Каролина, Енвер Кулашин, Стефан Савић (од 86. минута Дино Скоруп), Санди Огринец. Тренер: Младен Жижовић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Ведад Муфтић, Марин Карамарко, Филип Дангубић (од 58. минута Сулејман Крпић), Матеј Цветаноски, Хусо Карјашевић (од 58. минута Абдулмалик Алџабер), Александар Бољевић, Марин Галић (од 73. минута Едвин Одинака), Стипо Марковић, Азур Махмић (од 86. минута Аиман Шемдин), Мартин Мирчевски (од 58. минута Анер Хирош), Самир Радовац. Тренер: Денис Ћорић.