Футсал

Борац поражен у првом домаћем мечу: Црвено-плави водили 2:1 и 3:2, али Неимари носе бодове из ”Борика”

Футсалери Борца два пута су били у резултатској предности, али су на крају доживјели пораз у дуелу са Неимарима у ”Борику”, у оквиру другог премијерлигашког кола.

Алем Кадић је у 3. минуту довео Зеничане до предности, да би Борац погоцима Синише Ђаковића и Драгана Верића у року од 2 минута (12. и 14. минут) преокрену резултат.

До краја полувремена је Селдин Затагић, голом из 17. минута, ”поравнао” резултат, да би црвено-плави у 22. минуту поготком Емилка Јанковића поново стигли до вођства.

Већ у наредном минуту, сјајним голом са своје половине на празну мрежу, погодио је Анел Дедић, да би у 33. минуту Амар Шишић нашао пут до Борчеве мреже за преокрет.

Имали су гости, код 3:4, двије пречке и стативу, Борац је ”плео мрежу” и покушавао да дође до изједначења, али кад у томе није успио, стигла је казна у 38. минуту у виду другог гола Алема Кадића.

Недуго потом су гости направили шести прекршај, пенал је извео Стефан Савић, али је тај ударац одбранио Венес Хускић. Практично у наредном нападу се Савић искупио, нападао је Борац у преосталих минут и по, али бар до једног бода из овог дуела није успио да стигне.

Послије непотпуна два кола, Борац је на шестом мјесту са једним бодом, а у наредном колу ће у Бијељини гостовати Раднику.

БОРАЦ – НЕИМАРИ 4:5

стријелци: 0:1 Кадић (3.), 1:1 Ђаковић (12.), 2:1 Верић (14.), 2:2 Затагић (17.), 3:2 Јанковић (22.), 3:3 Дедић (23.), 3:4 Шишић (33.), 3:5 Кадић (38.), 4:5 Савић (39.), дворана: Борик, гледалаца: 200, први судија: Славољуб Гогић (Источно Сарајево), други судија: Зоран Сокнић (Источно Сарајево), трећи судија: Владан Тодоровић (Челинац), жути картони: Јанковић (Борац).

БОРАЦ: Зоран Станивуковић, Душан Галић, Драган Верић, Стефан Савић, Емилко Јанковић. Још су играли: Александар Радуловић, Синиша Ђаковић, Игор Мирковић, Раден Ћоћкало, Ђорђе Каурин. Тренер: Борис Станковић.

НЕИМАРИ: Венес Хускић, Селдин Затагић, Анел Дедић, Махир Карић, Алем Кадић. Још су играли: Алија Бајрић, Амар Шишић, Ахмед Кадић, Хамза Вардо, Нермин Пашалић. Тренер: Енес Ковачевић.