Омладинци наставили са успјесима – пао и Широки Бријег!

Једанаесто коло омладинске Премијер лиге БиХ понудило је нове тријумфе Борчевих пионира и кадета!

Млађа од двије селекције је у овој рунди савладала Широки Бријег резултатом 2:0, па тако и даље не зна за примљени гол у сезони (32:0). До побједе, девете на десет утакмица, Борац су головима одвели Јован Тривуновић у 40. и Иван Васиљевић у 51. минуту.

Старија екипа је уписала побједу резлтатом 3:1, а сјајан голгетерски низ у овом колу наставили су Вукашин Гостимировић и Матеј Декет. Бивши омладинац добојске Слоге је до деветог гола стигао у 22. минуту меча са Широкобријежанима, док је Декет у 36. минуту постигао свој 15. а 12 минута прије краја и 16. гол. Једини гол за госте постигао је Филип Јелчић у 39. минуту.

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 2:0

стријелци: 1:0 Тривуновић (40.), 2:0 Васиљевић (51.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 70, судија: Велибор Гиговић (Требовљани), жути картони: Максимовић (Борац), Баножић, Радић, Чолак (Широки Бријег).

БОРАЦ: Ђорђе Барош, Коста Барош (од 64. минута Данило Шмит), Иван Васиљевић, Андреј Вучковац, Светозар Милијевић, Никола Ињац, Милош Бајић (од 64. минута Давид Густоварац), Лазар Максимовић (од 36. минута Матија Стојисављевић), Јован Тривуновић (од 60. минута Андреј Мацакања), Иван Јанковић (од 50. минута Лазар Сеизовић), Лазар Мишановић (од 50. минута Петар Шкељић). Тренер: Асмир Авдукић.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Марко Џакула, Јосип Чолак (од 61. минута Нико Лончар), Лука Бараћ, Младен Клењак, Давид Вучина (од 61. минута Хрвоје Чилић), Петар Радић (од 52. минута Анте Колобарић), Давид Зеленика (од 52. минута Давид Црњац), Матео Хркаћ, Иван Хркаћ (од 61. минута Анте Краљевић), Јосип Мишкић, Матеј Баножић (од 36. минута Анте Сабљић). Тренер: Далибор Кожул.

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 3:1

стријелци: 1:0 Гостимировић (22.), 2:0 Декет (36.), 2:1 Јелчић (39.), 3:1 Декет (78.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 80, судија: Драган Тодић (Добој), жути картони: Предојевић (Борац), И. Бошњак, Јелчић, Шаравања, Видаковић (Широки Бријег).

БОРАЦ: Симон Рачић, Никола Антешевић (од 80. минута Сергеј Мишић), Стефан Вишекруна, Миљан Кецман (од 71. минута Ђорђе Станимировић), Павле Ћусо, Матеј Декет, Стефан Богојевић (од 46. минута Кристијан Зечевић), Вукашин Гостимировић, Огњен Вукелић (од 57. минута Никола Тешић), Драган Предојевић, Дејан Брешо. Тренер: Игор Мирковић.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Јозо Слишковић, Патрик Маркић, Марин Алпеза (од 78. минута Тео Видовић), Крешо Бошњак, Јосип Томић (од 70. минута Лука Спајић), Кристијан Видаковић, Иван Бошњак, Филип Јелчић, Матијас Траванчић (од 70. минута Карло Крајина), Иван Лукић (од 57. минута Златко Иванковић), Домагој Шаравања. Тренер: Станко Бубало.