Борац морао тежим путем до побједе! Црвено-плави послије преокрета савладали Вележ

Морао је Борац тежим путем до побједе против Вележа у заосталој утакмици првог кола, али је након 90 минута фудбала на Градском стадиону остварио циљ (2:1)!

У 41. минуту је због повреде из игре морао да изађе Ђорђе Деспотовић, да би у 53. минуту кардиналну грешку, у жељи да врати лопту ка голману Филипу Манојловићу, направио Саво Шушић, ”бонус” играч у стартној постави (испод 21 године). Пресјекао је тај пас Амар Милак за вођство Вележа, који је од 44. минута играо са десеторицом јер је тада други жути картон показан капитену гостију Еди Вехабовићу.

Жижовић је недуго након гола Мостараца на терен одлучио да пошаље Стојана Врањеша, којем је то био јубиларни, 250. наступ у црвено-плавом дресу! Крунисао га је најбољи начин – центрирао је Себастијан Ерера Кардона у 59. минуту, а Борчев офанзивац надвисио одбрану Вележа и погодио за 1:1.

Преокрет у Платоновој улици виђен је у 82. минуту, а поново је Колумбијац био један од ”криваца” за гол. Убацио је лопту пред гол Томислава Дуке, а тамо се на правом мјесту, на три-четири метра од гола, нашао Санди Огринец и поспремио лопту у мрежу, за пету побједу Борца у сезони, којом је скочио на четврто мјесто непотпуне табеле са 16 бодова.

Већ у сриједу ће Борац против Игмана у Коњицу одиграти заосталу утакмицу друге рунде (14.00), потом у недјељу (19.45) у 11. колу у Бањалуку долази Жељезничар, а онда се Борац поново окреће европским обавезама. У четвртак, 24. октобра, очекује га гостовање АПОЕЛ-у у Никозији, у другом колу лигашког дијела Конференцијске лиге!

БОРАЦ – ВЕЛЕЖ 2:1

стријелци: 0:1 Милак (53.), 1:1 Врањеш (59.), 2:1 Огринец (82.), стадион: Градски, гледалаца: 1000, судија: Александар Његомировић (Прњавор), жути картони: Николов, Шушић, тренер Жижовић (Борац), Вехабовић, Млинарић, Хркач, Халиловић, помоћни тренер Мерзић, Рибић, Океке (Вележ), црвени картон: Едо Вехабовић (Вележ, 44. минут).

БОРАЦ: Филип Манојловић, Барт Мајерс, Бобан Николов (од 57. минута Дино Скоруп), Никола Срећковић (од 57. минута Стојан Врањеш), Себастијан Ерера Кардона, Зоран Квржић, Давид Чавић (од 72. минута Павле Ђајић), Саво Шушић (од 72. минута Алекс Пихлер), Стефан Савић, Санди Огринец, Ђорђе Деспотовић (од 41. минута Дамир Хреља). Тренер: Младен Жижовић.

ВЕЛЕЖ: Томислав Дука, Анте Ореч, Дино Халиловић (од 81. минута Тончи Мујан), Омар Пршеш (од 63. минута Тино Блаж Лауш), Анте Хркач, Михаел Млинарић (од 71. минута Лусио Елзио Лохан Алвеш), Никола Савић, Клемен Штурм (од 63. минута Џејмс Емануел Океке), Едо Вехабовић, Ади Мехремић, Амар Милак (од 81. минута Џенан Пуце). Тренер: Ирфан Буз.