Борац рутински са Радником – а сад Панатинаикос! Квржић и Ерера пресудили Бијељинцима

Премијерни меч у Конференцијској лиги против Панатинаикоса (четвртак, 21.00) Борац је најавио рутинском побједом против Радника!

У мечу деветог кола, у тренерском надмудривању два кума, црвено-плави су тријумфовали резултатом 2:0, погоцима Зорана Квржића и Себастијана Ерере Кардоне!

С обзиром на то да је трећи октобарски дан резервисан за евро-окршај са грчким великаном, Жижовић је у мечу са својим бившим клубом ”измијешао карте”, одморивши неколико првотимаца (Филип Манојловић, Дино Скоруп, Ђорђе Деспотовић). Комбиновани тим који је изнио меч са Бијељинцима лагано је одрадио посао, те меч одвео у жељеном смјеру већ у првом полувремену.

До предности је Борац стигао у 25. минуту – шутирао је Дамир Хреља са десне стране, голман Радника Филип Самуровић одбранио тај ударац, а на одбијену лопту је натрчао Зоран Квржић и послао је у мрежу.

Два прије краја полувремена било је 2:0. У 40. минуту је још Давид Чавић завршио на земљи пред голом Радника послије дуела са Мирославом Маричићем, арбитар Харис Халкић се прво није огласио, али након што је послије позива из VAR собе прегледао снимак, досудио је пенал који је у гол претворио Себастијан Ерера Кардона.

До краја меча је Борац још једном затресао мрежу, али је тај погодак ипак поништен. У 73. минуту је Стефан Савић у први план избацио 18-годишњег Павла Ђајића, овај је у маниру врсног стријелца матирао чувара мреже Радника, али је гол поништен због ранијег прекршаја Алекса Пихлера над Стефаном Јосиповићем.

БОРАЦ – РАДНИК 2:0

стријелци: 1:0 Квржић (25.), 2:0 Ерера Кардона (пенал, 43.), стадион: Градски, гледалаца: 1200, судија: Харис Халкић (Сански Мост), жути картони: Маричић, Сантрач, Амиџић (Радник).

БОРАЦ: Дамјан Шишковски, Барт Мајерс, Никола Срећковић (од 56. минута Бобан Николов), Дамир Хреља (од 72. минута Грегор Бајде), Срђан Граховац (од 46. минута Алекс Пихлер), Себастијан Ерера Кардона (од 67. минута Александар Субић), Зоран Квржић, Давид Чавић, Јурих Каролина, Стефан Марчетић (од 67. минута Павле Ђајић), Стефан Савић. Тренер: Младен Жижовић.

РАДНИК: Филип Самуровић, Стефан Јосиповић, Јован Владимир Павловић, Ђорђе Пантелић (од 69. минута Страхиња Јовановић), Огњен Кленпић (од 46. минута Натан Крепалди да Круз), Елдар Сивац, Марко Перишић, Стефан Сантрач, Мирзад Механовић (од 46. минута Седад Субашић), Мирослав Маричић (од 46. минута Михајло Амиџић), Жоел Пауло да Силва (од 59. минута Данило Теодоровић). Тренер: Велибор Ђурић.