Омладинци не стају – у Бањалуци пао Зрињски!

”Ни д од дербија”, тако би укратко могли да се опишу мечеви пионирских и кадетских селекција Борца са Зрињским захваљујући сјајним наступима црвено-плавих!

Пионири Борца су у заосталој утакмици шесте рунде, на помоћном терену Градског стадиона, тријумфовали над Мостарцима резултатом 3:0, учврстивши се са максималним бројем бодова на првом мјесту уз гол-разлику 30:0!?

Са два гола у овом дуелу (44. и 48. минут), Милош Бајић је стигао до бројке од 15 погодака у сезони, а наговјештај позитивног резултата из овог дуела био је погодак Ивана Јанковића из 22. минута.

Баш као и гол Матеја Декета из 7. минута окршаја кадета два клуба! Тај погодак био је једини на мечу све до 45. минута, а онда је Борац за само шест минута још три пута затресао мрежу гостију из Мостара!

Редом су то радили Дејан Брешо (45.), Павле Ћусо (48.) и Вукашин Гостимировић (51.), а гости су до краја меча само успјели да ублаже пораз преко Сергеја Јокановића (86. минут).

И кадети су, као и пионири, на лидерској позицији са максималним бројем бодова, уз 32 постигнута и само четири примљена гола.

Предстојећег викенда играју се утакмице деветог кола, а тада ће Борац гостовати селекцијама Радника.

ПИОНИРИ

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 3:0

стријелци: 1:0 Јанковић (22.), 2:0 Бајић (44.), 3:0 Бајић (48.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 60, судија: Немања Пилиповић (Приједор), жути картони: Карачић (Зрињски).

БОРАЦ: Ђорђе Барош (од 65. минута Милош Мркобрада), Коста Барош (од 65. минута Давид Густоварац), Андреј Вучковац, Светозар Милијевић, Никола Ињац (од 56. минута Андреј Ђурић), Милош Бајић, Лазар Максимовић (од 47. минута Лазар Сеизовић), Јован Тривуновић (од 65. минута Јован Јелача), Иван Јанковић (од 56. минута Андреј Мацакања), Петар Шкељић (од 47. минута Лазар Мишановић), Иван Васиљевић. Тренер: Асмир Авдукић.

ЗРИЊСКИ: Марко Ласић, Мехемед Мемиш, Илија Марушић (од 36. минута Матеј Трогрлић), Марко Карачић, Никола Сиврић (од 65. минута Марко Марић), Томислав Јурић, Маид Бегунић (од 56. минута Иван Кукић), Карло Пехар (од 47. минута Филип Антељ), Емануел Приморац, Давид Џидић (од 56. минута Габријел Божић), Бакир Кулалић. Тренер: Миле Пехар.

КАДЕТИ

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 4:1

стријелци: 1:0 Декет (7.), 2:0 Брешо (45.), 3:0 Ћусо (48.), 4:0 Гостимировић (51.), 4:1 Јокановић (86.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Бојан Панић (Приједор), жути картони: Кецман, Брешо (Борац).

БОРАЦ: Симон Рачић, Никола Антешевић, Стефан Вишекруна, Миљан Кецман (од 54. минута Сергеј Мишић), Павле Ћусо (од 72. минута Ђорђе Станимировић), Матеј Декет, Стефан Богојевић (од 64. минута Кристијан Зечевић), Вукашин Гостимировић, Павле Павковић (од 46. минута Никола Тешић), Драган Предојевић (од 72. минута Павле Поповић), Дејан Брешо (од 72. минута Огњен Вукелић). Тренер: Игор Мирковић.

ЗРИЊСКИ: Ивано Доко, Еман Авдукић (од 85. минута Пауло Башић), Андрија Ћорић, Давид Антуновић, Домагој Матић, Марко Јолић (од 67. минута Иван Милетић), Стипе Лучић (од 53. минута Сергеј Јокановић), Миро Колак (од 67. минута Филип Галић), Дарис Солаковић (од 53. минута Алекса Шеховац), Анте Шуњић (од 85. минута Марко Шкобић), Мустафа Велић. Тренер: Драженко Богдан.