”Пораз који боли!” Жижовић након неуспјеха против Сарајева: Није пријатно након свега доброг што смо урадили

Фудбалери Борца поражени су на Градском стадиону, у дербију седмог кола WWIN лиге БиХ, од екипе Сарајева резултатом 0:1, што им је након двије побједе (Слобода 2:0, ГОШК 3:0) и једног ремија (Зрињски 1:1) први пораз у сезони.

Већ у другом минуту је Борац могао до вођства, али Ђорђе Деспотовић није материјализовао једанаестерац, док је десетак минута касније Ђорђи Гулијашвили погодио из слободног ударца са 30-ак метара, што је на крају, испоставило се, био одлучујући тренутак великог дербија бх. фудбала.

Пораз који нас боли у овом моменту и који није пријатан послије свих добрих ствари које смо урадили у протеклом периоду. Једноставно нисмо били прави, нисмо били на нивоу онога што хоћемо. Утакмица је на почетку кренула у жељеном смјеру, имали смо пенал, нисмо га нажалост искористили. Примили смо, по мени, поклон гол, јефтин гол који морамо да бранимо. Онда смо се ”раскидали” у неким ситуацијама, нисмо били повезани, поготово у првом полувремену. Имали смо низ одлука које су биле погрешне. Мислим да смо друго полувријеме одиграли у смјеру у којем смо хтјели, имали неколико прилика, стативу. Лопта једноставно није хтјела да уђе у гол. У оваквим утакмицама, у дерби мечевима, мораш да постигнеш минимално један погодак да би утакмицу одвео у оно што желиш – рекао је послије утакмице тренер Борца Младен Жижовић, додавши:

Знали смо да је Сарајево брза и незгодна екипа, покретљива, да могу да направе проблем, поготово у тим транзицијама које су имали и у првом и у другом полувремену. Свјесно су се повукли, чекали контранапде, имали су позитиван резултат. Из ове утакмице морамо да извучемо поуке, будемо бољи, лвакитетнији. Морамо да се скупимо, сматрам да имам довољан број квалитетних играча да то урадимо и да се већ у сриједу вратимо на прави колосијек.

А у сриједу црвено-плави у осмом колу гостују тренутно другопласираном Посушју (18.00), а потом сљедећег викенда дочекују Радник прије него што поново заиграју на европској сцени и дочекају Панатинаикос у првом колу лигашког дијела Конференцијске лиге (3. октобар, 21.00).

Тај распоред стиже након два дербија (Зрињски и Сарајево), из којих је Борац освојио један бод (1:1 у Мостару).

Мислим да смо у Мостару били веома добри, били смо бољи у свим сегментима игре. Без обзира што смо пред крај изједначили, показали смо једну квалитетну партију. У спорту некад не крену ствари онако како желите. Данас смо кренули у добром смјеру, нисмо успјели, дерби је зато дерби што одлучује једна ситуација. Једноставно, морамо да будемо свјесни свих поступака и ситуација, морамо се скупити јер само радом и посвећеношћу можеш да будеш бољи. Ради се о једној утакмици, ми смо одиграли тек четврту утакмицу у сезони. Још 29 је пред нама, веома је дуграчко првенство и сматрам да ћемо ми све своје циљеве на крају испунити – рекао је Жижовић.

БОРАЦ – САРАЈЕВО 0:1

стријелци: 0:1 Гулијашвили (14.), стадион: Градски, гледалаца: 3500, судија: Франо Јелић (Широки Бријег), жути картони: Николов (Борац), Лулић, помоћни тренер Мешњак, комесар безбједности Чакал, Солдо, Ђуричковић, Јовић, Мустафић, други помоћни тренер Куић (Сарајево).

БОРАЦ: Филип Манојловић, Барт Мајерс, Срђан Граховац (од 46. минута Бобан Николов), Себастијан Ерера Кардона (од 79. минута Грегор Бајде), Јурих Каролина, Енвер Кулашин, Стефан Савић, Дино Скоруп (од 46. минута Никола Срећковић), Марко Вукчевић (од 46. минута Дамир Хреља), Санди Огринец (од 68. минута Давид Чавић), Ђорђе Деспотовић. Тренер: Младен Жижовић.

САРАЈЕВО: Емил Роцков, Нермин Мујкић, Карло Лулић (од 59. минута Мирза Мустафић), Винко Солдо (од 46. минута Бруно Унушић), Ђорђи Гулијашвили, Френсис Кјереме (од 70. минута Ренан де Оливеира), Филип Јовић (од 78. минута Михаел Купрешак), Домагој Павичић (од 70. минута Немања Анђушић), Амар Бегановић, Владан Бубања, Миомир Ђуричковић. Тренер: Зоран Зекић.