ИСТОРИЈСКИ УСПЈЕХ! Борац срушио Клаксвик и изборио европску јесен!

Борац је остварио највећи успјех у историји, Борац је обезбиједио европску јесен, Борац ће у међународним такмичењима играти најмање до краја године!

У реванш утакмици трећег кола квалификација за Лигу Европе, црвено-плави су послије продужетака, резултатом 3:1, савладали КИ Клаксвик и изборили плеј-оф овог такмичења у којем ће копља укрстити са екипом Ференцвароша!

Истовремено, у најгорем случају, играчи Младена Жижовића играће у лигашком дијелу Конференцијске лиге, па ће тако садашња генерација играча у црвено-плавим дресовима одиграти још најмање ОСАМ европских мечева!

Први меч, одигран прошлог четвртка у Торшавну, завршен је минималном побједом КИ Клаксвика (2:1), а ту предност Фарана наш тим је анулирао већ у 17. минуту.

Комбиновали су, послије прекида, на лијевој страни Никола Срећковић и Давид Чавић, послије чега је крилни нападач из Србије приземним ударцем погодио супротни доњи угао гостујућег гола.

Имао је Борац иницијативу након тога, контролисао дешавања на терену, али је КИ Клаксвик послије једне несмотрености одбране црвено-плавих дошао до изједначења.

Десило се то у 53. минуту, када је најбољи играч Фарана Арни Фредериксбег извео један слободан ударац са лијеве стране, скоро на центру терена, а Дени Павловић је побјегао одбрани Борца и главом матирао Дамјана Шишковског.

Имао је КИ Клаксвик у тим тренуцима резултат који га води даље – али је Борац успио да се издигне из тешке ситуације!

Плели су црвено-плави мрежу око гостујућег гола, низале су се опасне ситуације, чак је и један погодак поништен због офсајда, али се на крају мрежа гостију затресла у 82. минуту!

Центрирао је са десне стране Марко Вукчевић према Есмиру Хасукићу, а Борчев нападач је само кратко оставио лопту за Стефана Савића, који је шутирао са ивице шеснаестерца и матирао немоћног Марка Фабрицијуса Јенсена.

Кренуо је Борац по трећи погодак до краја меча, али није успио још једном да матира чувара мреже тима са Фарских Острва, па је други пут овог љета на европској сцени морао да игра продужетке.

И поново је изашао као побједник!

У току је био 93. минут, када је Савић поготку додао и асистенцију – центрирао је са десне стране, а пажњи дефанзивне линије умакао је Барт Мајерс и главом погодио за коначних, великих, историјских 3:1!

БОРАЦ – КИ КЛАКСВИК 3:1, послије продужетака

стријелци: 1:0 Срећковић (17.), 1:1 Павловић (53.), 2:1 Савић (82.), 3:1 Мајерс (93.), стадион: Градски, гледалаца: 5800, судија: Георги Кабаков (Бугарска), жути картони: Скоруп, Квржић, Хреља, помоћни тренер Ћулум, физиотерапеут Божић (Борац), Павловић, Данијелсен, Фредериксберг, Хансон, Јенсен (КИ Клаксвик), црвени картон: физиотерапеут Бранко Божић (Борац, 90. минут).

БОРАЦ: Дамјан Шишковски, Зоран Квржић (од 78. минута Александар Субић), Барт Мајерс, Јурих Каролина, Марко Вукчевић, Срђан Граховац, Дино Скоруп (од 62. минута Стефан Савић), Дамир Хреља (од 78. минута Енвер Кулашин), Давид Чавић (од 89. минута Алекс Пихлер), Никола Срећковић (од 78. минута Есмир Хасукић), Јово Лукић (од 91. минута Стојан Врањеш). Тренер: Младен Жижовић.

КИ КЛАКСВИК: Марк Фабрицијус Јенсен, Александер Бернтсон (од 106. минута Џозеф Мајкл Вилијамс), Седрик Јамбере, Одмар Фере (од 28. минута Дени Павловић (од 69. минута Алберт Ејупи)), Јоанес Данијелсен, Халур Хансон (од 106. минута Берге Петерсен), Рене Јоенсен (од 111. минута Дан И Сојлу), Патрик да Силва, Кристофер Едермарксбакен (од 83. минута Мадс Микелсен), Пал Клетскард, Арни Фредериксберг. Тренер: Еспен Хауг.