Футсал

Борац поражен у Широком Бријегу на старту другог дијела сезоне

Футсалери Борца поражени су у Широком Бријегу, у дуелу са Херцеговином, резултатом 5:2 у првој утакмици другог дијела сезоне.

Црвено-плави су након десет минута каснили три гола за домаћином. Два је, у 1. и 10. минуту, постигао Благо Гашпар, док је један био дјело Дарија Иванковића (9.), који је у 24. минуту по други пут матирао Зорана Станивуковића.

Погоцима Драгана Верића, у 31. и 33. минуту, Борац је вратио неизвјесност у меч, али је након поготка Ивана Иванковића у 38. минуту питање побједника у овом окршају било ријешено.

Борац је тако уписао пети пораз у сезони, а након десете премијерлигашке рунде налази се на осмој позицији са 11 бодова.

У наредном колу, црвено-плави ће угостити претпосљедњу Слободу Компред.

ХЕРЦЕГОВИНА – БОРАЦ 5:2

стријелци: 1:0 Гашпар (1.), 2:0 Д. Иванковић (9.), 3:0 Гашпар (10.), 4:0 Д. Иванковић (24.), 4:1 Верић (31.), 4:2 Верић (33.), 5:2 И. Иванковић (38.), дворана: ”Пецара”, гледалаца: 300, први судија: Ведран Марчинко (Мостар), други судија: Емил Хусковић (Мостар), трећи судија: Томислав Краљевић (Љубушки), жути картони: И. Иванковић (Херцеговина), Мирковић (Борац).

ХЕРЦЕГОВИНА: Марушић, И. Иванковић, Д. Иванковић, Пеко, Гашпар. Још су играли: Пенава, Ћорлука, Марић, Ћавар.

БОРАЦ: Станивуковић, Максимовић, Зец, Верић, Јанковић. Још су играли: Ескић, Миздрак, Мирковић.