Борац без финала Купа РС: Приједорчани анулирали минус, па славили послије извођења пенала

Фудбалери Борца ипак неће заиграти у свом првом финалу Купа Републике Српске још од 2013. године.

Црвено-плави су други полуфинални окршај са Рудар Приједором дочекали уз гол предности (0:1) из првог дуела у граду на Сани, али није то било довољно да се нађу у финалу.

Приједорчани су на бањалучком Градском стадиону анулирали тај минус голом Сантоса из 79. минута, а онда тријумфовали послије извођења једанаестераца и заказали финале са бољим из двомеча Крупе и Сутјеске.

Десет извођача пенала било је прецизно.

За Борац су погађали Јовић, Бошњак, Чавић, Гргић и Мораитис а за госте Кнежевић, Даниловић, Сантос, Радуловић и Амоа. У шестој серији, за црвено-плаве није погодио Вуковић, док Сајак на другој страни јесте, за прво финале Приједорчана још од 2015. године, када су и освојили једини трофеј у овом такмичењу.

БОРАЦ – РУДАР ПРИЈЕДОР

стријелци: 0:1 Сантос (80.), стадион: Градски, гледалаца: 800, судија: Данијел Перић (Бијељина), жути картони: М. Бркић (Борац), Асани, Мармат, Сајак (Рудар Приједор).

стријелци из пенала: Јовић, Бошњак, Чавић, Гргић, Мораитис (Борац), Кнежевић, Даниловић, Сантос, Радуловић, Амоа (Рудар Приједор).

БОРАЦ: Павловић, Бошњак, Гргић, Цуцин, Кујунџић, М. Бркић (од 88. минута Вуковић), Г. Бркић (од 68. минута Ерић), Јовић, Цвијановић (од 31. минута Ајаз (од 68. минута Кулашин)), Чавић, Мораитис. Тренер: Томислав Ивковић.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Шћекић, Асани (од 64. минута Марић), Сантос, Билбија (од 79. минута Алибеговић), Куленовић (од 46. минута Мандић), Буразор (од 46. минута Кнежевић), Даниловић, Дојчиновић, Сајак, Радуловић, Мармат (од 46. минута Амоа). Тренер: Срђан Марјановић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)