Лукић ”начео” Леотар, Ајаз постигао први гол у дресу Борца!

Фудбалери Борца тријумфовали су над Леотаром резултатом 2:0 у првој утакмици трећег круга m:tel Премијер лиге БиХ.

Били су играчи Немање Миљановића под одређеним притиском обзиром да је раније током дана Сарајево декласирало Посушје резултатом 6:0, док је нешто касније Тузла сити одмакао на седам корака минималним тријумфом над Рудар Приједором (1:0).

Ипак, црвено-плави су успјели да одговоре задатку, па ће тако мирно отићи на првенствену паузу, послије које ће први наредни противник бити Рудар Приједор.

Доминирали су црвено-плави цијелим током утакмице, били много опаснији ривал, а голове су, стиче се утисак, постизали на вријеме.

Већ у другом минуту је резултат на семафору морао да буде промијењен, када је Јово Лукић примио једну лопту на ивици шеснаестерца, окренуо се, преварио чувара и постигао пети погодак у бх. елити.

Најближи да му се придружи на листи стријелаца до одласка на одмор био је Ферхад Ајаз, шведски интернационалац турског поријекла, који је у неколико наврата запријетио Душану Пулетићу.

Није у првом полувремену успио да постигне премијерни гол за Борац, али зато јесте послије пет минута игре у наставку, када је пласирао лопту у доњи лијеви угао, за коначних 2:0.

БОРАЦ – ЛЕОТАР 2:0

стријелци: 1:0 Лукић (2.), 2:0 Ајаз (50.), стадион: Градски, гледалаца: 1500, судија: Елвис Мујић (Бановићи), жути картони: – .

БОРАЦ: Ћетковић, Кујунџић, Ћорић, Бегић, Цвијановић (од 73. минута Чавић), Бркић, Војновић, Лукић (од 73. минута Мораитис), Мелег (од 82. минута Јовић), Ајаз (од 82. минута Вушуровић), Милојевић. Тренер: Немања Миљановић.

ЛЕОТАР: Пулетић, Миловић (од 46. минута Паранос), Чубрило, Тодоровић (од 79. минута Мићуновић), Чичба (од 79. минута Медан), Крстовски, Секуловић (од 46. минута Милић), Сантрач, Чолић, Ђурић (од 46. минута Арсић), Перишић. Тренер: Миодраг Бодирога.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)