Борац покорио “Тушањ” – Тони Јовић повео црвено-плаве ка полуфиналу Купа БиХ!

У првој утакмици четвртфинала Купа БиХ, Борац је успио да савлада Тузла сити на гостовању резултатом 0:1 и тако стекне значајну предност пред реванш у Бањалуци, заказан за 16. март!

Погодак вриједан првог тријумфа над Тузлацима на овом стадиону постигао је, у 28. минуту, постигао је повратник у црвено-плави табор Тони Јовић.

Александар Војновић је послао дубинску лопту са своје половине, она је прескочила Ајдина Нукића и стигла до Јовића, а овај прецизним ударцем матира чувара мреже Тузла ситија Бакира Брајловића.

Тим Хусрефа Мусемића је много одлучније ушао у других 45 минута, а прво име у домаћем тиму свакако је био Сулејман Крпић, који се четири пута нашао у доброј шанси да затресе мрежу.

У томе, међутим, није успио ниједном, док је Борац могао да стигне и до друго гола у 87. минуту.

Послије једног атака Тузлака, Борац је кренуо у муњевит контранапад. Панајотис Мораитис је изашао сам испред Брајловића, али је овај успио да прочита његову намјеру и спријечи Борац можда већ сад отклони све дилеме око тога која од ове двије екипе ће изборити наступ у полуфиналу.

ТУЗЛА СИТИ – БОРАЦ 0:1

стријелци: 0:1 Јовић (28.), стадион: Тушањ, гледалаца: 150, судија: Адмир Мусић (Храсница), жути картони: Фејзић, Челиковић, Мехидић, Нукић (Тузла сити), Јовић, Цуцин (Борац).

ТУЗЛА СИТИ: Брајловић, Нукић, Крпић, Карјашевић (од 76. минута Гаврић), Механовић (од 80. минута Мишић), Џафић, Челиковић, Мехидић, Дофо, Морис, Мешиновић (од 46. минута Нсуе). Тренер: Хусреф Мусемић.

БОРАЦ: Павловић, Цуцин, Кујунџић, Бошњак, Бегић, Јовић (од 63. минута Ћорић), Молс (од 77. минута Субић), Војновић, Лукић, Мелег (од 64. минута Мораитис), Вушуровић (од 77. минута Попара). Тренер: Немања Миљановић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)