”Распуцао” се Лукић, придружио се и Закарић: Сјајни Борац славио на Отоци – 1:4!

Борац је против Олимпика ”пробио гостујућу баријеру” – црвено-плави су на Отоци уписали прва три бода ”на страни” у овој сезони!

Изабраници Владе Јагодића тријумфовали су резултатом 1:4, а по два гола су на сарајевском стадиону постигли Јово Лукић и Горан Закарић, захваљујући чему је наш тим заостатак за лидером, Сарајевом, смањио на само два бода, с тим што ”бордо” екипа накнадно треба да одигра свој меч девете рунде против Жељезничара.

Повео је Борац у 33. минуту, када је на добар центаршут Алмедина Зиљкића још боље реаговао Јово Лукић и ударцем главом спровео лопту у мрежу, постигавши свој други гол у сезони.

Исти играч је у 50. минуту, петом послије асистенције Горана Закарића, удвостручио предност црвено-плавих, а наду Олимпику да у овом мечу може да избјегне пораз, осми у сезони, дао је само шест минута касније Ахмед Хасановић, послије корнера Слободана Милановића.

Амбиције ”вукова”, ипак, брзо су угашене – 16 минута послије тог гола, Борац је био три корака испред тима који предводи Есад Селимовић.

Прво је у 66. минуту плодом уродила сјајна акција Алмедина Зиљкића и Горана Закарића, да би само шест минута касније клуб из Платонове улице другим Закарићевим голом на мечу, постигнутим након асистенције капитена Стојана Врањеша, запечатио судбину најмлађег сарајевског премијерлигаша.

У наредном колу, посљедњем прије одласка на нову првенствену паузу, Борац ће на Градском стадиону угостити Вележ, али га прије тога, у сриједу, очекује гостовање Травнику у оквиру шеснаестине финала Купа БиХ.

ОЛИМПИК – БОРАЦ 1:4

стријелци: 0:1 Лукић (33.), 0:2 Лукић (50.), 1:2 Хасановић (56), 1:3 Закарић (66.), 1:4 Закарић (72.), стадион: Отока, без присуства гледалаца, судија: Франо Јелић (Широки Бријег), жути картони: Муминовић, Имамовић (Олимпик), Бртан (Борац).

ОЛИМПИК: Хаџић, Аџем, Бајрактаревић (од 78. минута Кишић), Муминовић, Османовић, Милановић, Хаџановић (од 70. минута Ојданић), Имамовић, Леканић, Хасановић (од 78. минута Јусуфи), Шишић (од 58. минута Ханџић). Тренер: Есад Селимовић.

БОРАЦ: Павловић, Јовановић, Ћосић, Дујаковић, Војновић, Бртан (од 80. минута Радуловић), Лукић (од 73. минута Кајкут), Врањеш (од 89. минута Марковић), Милојевић, Зиљкић (од 89. минута Црнов), Закарић (од 73. минута Георгиев). Тренер: Владо Јагодић.

(борац-спорт, фото: sport1.ba)