5 голова Борчевих пионира за 14 минута

Пионири Борца уписали су јуче трећу побједу у оквиру Премијер лиге савладавши у Добоју код Какња домаћу Младост резултатом 1:11. Све дилеме око коначног исхода Борац је отклонио у периоду од 4. до 18. минута, током којег је чак пет пута затресао мрежу Младости, а играчи утакмице били су Вукашин Даничић и Леонтије-Лука Драгољић, који су постигли 4, односно 3 гола.

Након непотпуног трећег кола, изабраници Предрага Мајкића заузимају друго мјесто са максималних 9 бодова, те 21 постигнутим и само 1 примљеним голом. На првом мјесту је сарајевски Жељезничар, који је такође забиљежио три тријумфа, али има бољи омјер постигнутих и примљених голова (26:0).

Борац ће у наредном колу, предстојећег викенда, у великом дербију угостити управо тим са Грбавице.

МЛАДОСТ – БОРАЦ 1:11 (0:5)

стријелци: 0:1 Јовашевић (4.), 0:2 Шунић (8.), 0:3 Вуковић (9.), 0:4 Драгољић (14.), 0:5 Драгољић (18.), 0:6 Даничић (42.), 0:7 Даничић (45.), 0:8 Јовашевић (47.), 0:9 Даничић (49.), 0:10 Драгољић (50.), 0:11 Даничић (59.), 1:11 Сјеротановић (60.), стадион: у Добоју код Какња, гледалаца: 40, судија: Амир Кадић (Сарајево), жути картони: – .

МЛАДОСТ: Биоградлија (од 53. минута Брковић), Бегић (од 46. минута Манџука), Карахоџић (од 35. минута Х. Хаџић), С. Хаџић, Половина, Кокић, Сјеротановић, Бистривода, Дурмиш, Омановић, Јашарспахић. Тренер: Алмир Хасановић.

БОРАЦ: Дамјановић, Босанчић (од 42. минута Каменчић), Мариновић, Рачић, Јовашевић, Рауш, Шунић (од 36. минута Даничић), Малбашић (од 36. минута Анђелић), Вуковић (од 36. минута Савановић), Јањетовић (од 36. минута Јокић), Драгољић. Тренер: Предраг Мајкић.